MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Ostatní z kategorie knihy » Srovnání cen Antonio G. Iturbe: Osvětimská knihovnice

Ostatní z kategorie knihy

Antonio G. Iturbe: Osvětimská knihovnice

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788074700316

Osvětim-Březinka – zdálo by se, že dnes už k tomuto divadlu hrůzy můžeme dodat jen velmi málo. A přece. Je tu pravdivý, byť téměř neznámý příběh několika útlých a zaprášených knížek, které se na ono pochmurné místo dostaly bůhvíjak a jejichž stránky drží pohromadě jen zázrakem a silou vůle a odvahy čtrnáctileté Dity ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.73113
skladem

Jaké má kniha
Osvětimská knihovnice
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Antonio G. Iturbe: Osvětimská knihovnice

Čerstvá hodnocení Antonio G. Iturbe: Osvětimská knihovnice

  • 5

Kareem92, 25. listopadu 2015

Po delší době knížka, od které jsem nemohla odtrhnout oči a přečetla ve všech volných chvílích. Bravurně napsaný děj, který má spát a kde se prolínají popisy koncentračního tábora s osudy jednotlivých lidí. Nejsilnější skutečností pro mě je to, že je napsána na základě reálných událostí a osob.


Specifikace Antonio G. Iturbe: Osvětimská knihovnice

Kategorie Ostatní z kategorie knihy
Nejnižší cena 299 Kč

Kniha – autor Antonio G. Iturbe, 460 stran, česky, pevná bez přebalu matná. Osvětim-Březinka - zdálo by se, že dnes už k tomuto divadlu hrůzy můžeme dodat jen velmi málo. A přece. Je tu pravdivý, byť téměř neznámý příběh několika útlých a zaprášených knížek, které se na ono pochmurné místo dostaly bůhvíjak a jejichž stránky drží pohromadě jen zázrakem a silou vůle a odvahy čtrnáctileté Dity Adlerové, osvětimské knihovnice, strážkyně podivuhodného táborového tajemství. Příběhem literární Dity, jehož předlohou jsou » ... a dál?

Produkt Antonio G. Iturbe: Osvětimská knihovnice

Antonio G. Iturbe: Osvětimská knihovnice - parametry

Název produktu: Antonio G. Iturbe: Osvětimská knihovnice
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 299 Kč
Maximální cena: 323 Kč
Ušetríte až: 24 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Osvětim-Březinka – zdálo by se, že dnes už k tomuto divadlu hrůzy můžeme dodat jen velmi málo. A přece. Je tu pravdivý, byť téměř neznámý příběh několika útlých a zaprášených knížek, které se na ono pochmurné místo dostaly bůhvíjak a jejichž stránky drží pohromadě jen zázrakem a silou vůle a odvahy čtrnáctileté Dity Adlerové, osvětimské knihovnice, strážkyně podivuhodného táborového tajemství. Příběhem literární Dity, jehož předlohou jsou vzpomínky skutečné, dnes osmdesátileté Dity Krausové, se vracíme k polozapomenuté historii rodinného tábora, který existoval v Březince od září 1943 do července 1944 a jehož tragický konec, ač dodnes zahalen řadou neobjasněných okolností, představuje největší hromadnou vraždu československých občanů za druhé světové války. Španěl Antonio G. Iturbe (narozen 1967 v Zaragoze), kulturní publicista, jehož je Osvětimská knihovnice třetím rozsáhlejším románem, se nelehkého tématu zhostil tak, jak novinář umí nejlépe – poctivým studiem dostupných pramenů, v nichž paměti o téměř dvě generace starší přítelkyně Dity hrají klíčovou roli, a syrovou reportážní zkratkou, která bílá místa v autentických vzpomínkách i ve skoupé historické dokumentaci vyplňuje literární fikcí bez patosu a jen v míře nezbytně nutné. – V roce 2012 se tento titul objevil na předních místech nejčtenějších románů ve Španělsku a v současnosti se překládá do dalších světových jazyků. Práva byla prodána do devíti zemí. Osvětimská knihovnice - Antonio G. Iturbe Osvětim-Březinka - zdálo by se, že dnes už k tomuto divadlu hrůzy můžeme dodat jen velmi málo. A přece. Je tu pravdivý, byť téměř neznámý příběh několika útlých a zaprášených knížek, které se na ono pochmurné místo dostaly bůhvíjak a jejichž stránky drží pohromadě jen zázrakem a silou vůle a odvahy čtrnáctileté Dity Adlerové, osvětimské knihovnice, strážkyně podivuhodného táborového tajemství. Příběhem literární Dity, jehož předlohou jsou vzpomínky skutečné, dnes osmdesátileté Dity Krausové, se vracíme k polozapomenuté historii rodinného tábora, který existoval v Březince od září 1943 do července 1944 a jehož tragický konec, ač dodnes zahalen řadou neobjasněných okolností, představuje největší hromadnou vraždu československých občanů za druhé světové války. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Dějiny/Historie od AKROPOLIS naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Recenze Antonio G. Iturbe: Osvětimská knihovnice

Kareem92, 25. listopadu 2015Po delší době knížka, od které jsem nemohla odtrhnout oči a přečetla ve všech volných chvílích. Bravurně napsaný děj, který má spát a kde se prolínají popisy koncentračního tábora s osudy jednotlivých lidí. Nejsilnější skutečností pro mě je to, že je napsána na základě reálných událostí a osob.

Zobrazit celou recenzi
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Antonio G. Iturbe: Osvětimská knihovnice

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.