Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Antonín Zhoř: Poctivý Abe

Knihy osobnosti a fakta

Antonín Zhoř: Poctivý Abe

Hodnocení: 1x
  • 4

Poctivý Abe - Vyprávění o životě Abrahama Lincolna, osvoboditele otroků - Antonín Zhoř. Poctivý Abe - vyprávění o životě Abrahama Lincolna, osvoboditele otroků 1809 - 1865. Autor svou knihu napsal za války. Není naším úkolem hodnotit, do jaké míry ho k psaní této knihy přiměla válečná léta, či zda to byl jasný ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 3.66667
skladem

Jaké má kniha
Poctivý Abe
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Antonín Zhoř: Poctivý Abe koupíte i tady

Specifikace Antonín Zhoř: Poctivý Abe

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 131 Kč

Životopisný román zachycuje dramatickou životní dráhu Abrahama Lincolna od jeho mládí a jinošství, kdy si jako kupecký mládenec čtoucí v krámě knihy vysloužil přezdívku poctivý Abe, přes mužná léta až ... a dál?

Produkt Antonín Zhoř: Poctivý Abe

Antonín Zhoř: Poctivý Abe - parametry

Název produktu: Antonín Zhoř: Poctivý Abe
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 131 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 68 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Poctivý Abe - Vyprávění o životě Abrahama Lincolna, osvoboditele otroků - Antonín Zhoř. Poctivý Abe - vyprávění o životě Abrahama Lincolna, osvoboditele otroků 1809 - 1865. Autor svou knihu napsal za války. Není naším úkolem hodnotit, do jaké míry ho k psaní této knihy přiměla válečná léta, či zda to byl jasný autorský záměr, nezávislý na čase a době, vycházející pouze z autorova bezprostředního úmyslu, popsat život a dílo tohoto politického génia. Naše nakladatelství se rozhodlo pro vydání knihy v Lincolnově jubilejním roce, ale organizační jednání její vydání protáhla až do začátku následujícího roku. Čtenářům všech generací se tak opět dostává do ruky česká kniha, pojednávající o jednom z těch mládenců, kteří "sami sebe udělali": nezanedbali vklad, kterým byli obdařeni, usilovně na něm pracovali a po celý svůj život dokázali zůstat mu věrní: tedy sami sobě, své ideji, a přivést ji do konce. U Abrahama Lincolna i za cenu oběti vlastního života. Abraham Lincoln vůbec nebyl nějaký naivka. Dobře věděl, co jemu osobně může přinést onen obrovský politický střet, pro který se rozhodl: boj za smysluplná lidská práva - svobodu člověka: Ne člověka usilujícího o malichernosti, nýbrž o jeho společenskou rovnoprávnost - odstraněním v USA tehdy ještě přežívajícího otroctví. Kniha čtenáře zajímavě seznamuje s vnitřní, ale i zahraniční politikou USA v té době, s předními americkými politiky té doby - a nabízí i solidní přehled o bojích Občanské války USA, chcete-li, boje Jihu proti Severu. Nakladatelství, za podpory Knihovny Kongresu USA, knihu vybavilo zajímavými dobovými mapami, kresbami a fotografiemi. Poctivý Abe - Vyprávění o životě Abrahama Lincolna, osvoboditele otroků - Antonín Zhoř od nakladatelství v kategorii | Osobnosti za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Životopisný román zachycuje dramatickou životní dráhu Abrahama Lincolna od jeho mládí a jinošství, kdy si jako kupecký mládenec čtoucí v krámě knihy vysloužil přezdívku poctivý Abe, přes mužná léta až


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.