Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Noty a zpěvníky » Srovnání cen Antonín Dvořák: Dvořák A. - Slovanské tance

Noty a zpěvníky

Antonín Dvořák: Dvořák A. - Slovanské tance

Hodnocení: 1x
  • 4

(1841-1904)Nástrojová skupina: KLAVÍRObsazení / žánr: klavír 4 msJazyk publikace: cz./eng./ger.editor Jarmil BurghauserByly to Slovanské tance pro klavír na čtyři ruce op. 46, díky nimž Antonín Dvořák dosáhl nečekaného mezinárodního věhlasu. Neomylný obchodní instinkt vedl Fritze Simrocka na začátku roku 1878 k tomu, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89247
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Antonín Dvořák: Dvořák A. - Slovanské tance

Kategorie Noty a zpěvníky
Nejnižší cena 183 Kč

(1841-1904)Nástrojová skupina: KLAVÍRObsazení / žánr: klavír 4 msJazyk publikace: cz./eng./ger.editor Jarmil BurghauserByly to Slovanské tance pro klavír na čtyři ruce op. 46, díky nimž Antonín Dvořák dosáhl nečekaného mezinárodního věhlasu. Neomylný obchodní instinkt vedl Fritze Simrocka na začátku roku 1878 k tomu, aby požádal českého skladatele o zkomponování čtyřruční klavírní hudby, v níž by zúročil svůj původ: Rád bych se Vás zeptal, zda byste neměl chuť napsat mi určitý počet, řekněme například 2 sešity » ... a dál?

Produkt Antonín Dvořák: Dvořák A. - Slovanské tance

Antonín Dvořák: Dvořák A. - Slovanské tance - parametry

Název produktu: Antonín Dvořák: Dvořák A. - Slovanské tance
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 183 Kč
Maximální cena: 215 Kč
Ušetríte až: 32 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

(1841-1904)Nástrojová skupina: KLAVÍRObsazení / žánr: klavír 4 msJazyk publikace: cz./eng./ger.editor Jarmil BurghauserByly to Slovanské tance pro klavír na čtyři ruce op. 46, díky nimž Antonín Dvořák dosáhl nečekaného mezinárodního věhlasu. Neomylný obchodní instinkt vedl Fritze Simrocka na začátku roku 1878 k tomu, aby požádal českého skladatele o zkomponování čtyřruční klavírní hudby, v níž by zúročil svůj původ: Rád bych se Vás zeptal, zda byste neměl chuť napsat mi určitý počet, řekněme například 2 sešity 'Českých' a 'Moravských tanců' pro klavír na 4 ruce (na způsob 'Uherských' od Brahmse), a sice s použitím originálně národních melodií, které by se Vám zdály vhodné a které by byly prostoupeny a sloučeny s Vašimi vlastními nápady. Věrný Brahmsovu vzoru, i Dvořák upustil od konkrétního ztvárnění jednotlivých tanečních typů. O několik let později byla Dvořákova reakce na nakladatelovo přání, aby druhou kolekcí Slovanských tanců prodloužil vlnu úspěchu, zpočátku zdrženlivá. Přesto se nakonec v roce 1886 s rostoucím elánem do nového díla pustil: nyní to jde plnou parou. 'Slovanské tance' mne velice baví, a myslím, že budou docela jiné (žádný žert a žádná ironie!). Původní fyziognomie této druhé sbírky působí skutečně podmanivě, neboť nereprodukuje prostě vzor první řady, a navíc je přímo ztělesněním polemiky s pouhou veselou hudbou . Nové vydání obou řad Slovanských tanců vychází ze Souborného vydání děl Antonína Dvořáka. V obou případech bylo hlavním pramenem Simrockovo první vydání. - nové předmluvy Hanse-Joachima Hinrichsena a Ivany Rentsch - nová notosazba v partiturovém formátuObsah: autor hudby / textu / skladba:Dvořák Antonín: Molto vivaceDvořák Antonín: Allegretto graziosoDvořák Antonín: AllegroDvořák Antonín: Allegretto graziosoDvořák Antonín: Poco adagioDvořák Antonín: Moderato, quasi minuettoDvořák Antonín: PrestoDvořák Antonín: Lento grazioso, quasi tempo di valse


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.