Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Antoine de Saint-Exupéry: Citadela

Próza - beletrie

Antoine de Saint-Exupéry: Citadela

Hodnocení: 1x
  • 4

Biblickým štýlom písaná impozantná parabola francúzskeho spisovateľa, filozofa a Antoine de Saint-Exupéryho, ktorý patrí k najvýraznejším zjavom francúzskej literatúry 20. storočia, vznikala postupne, vo forme myšlienok a osobných poznámok, podobne ako Pascalove Myšlienky. Jej hlavným problémom je hľadanie Boha; ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Citadela
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Antoine de Saint-Exupéry: Citadela koupíte i tady

Specifikace Antoine de Saint-Exupéry: Citadela

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 338 Kč

Biblickým štýlom písaná impozantná parabola francúzskeho spisovateľa, filozofa a Antoine de Saint-Exupéryho, ktorý patrí k najvýraznejším zjavom francúzskej literatúry 20. storočia, vznikala postupne, ... a dál?

Produkt Antoine de Saint-Exupéry: Citadela

Antoine de Saint-Exupéry: Citadela - parametry

Název produktu: Antoine de Saint-Exupéry: Citadela
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 338 Kč
Maximální cena: 628 Kč
Ušetríte až: 290 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Biblickým štýlom písaná impozantná parabola francúzskeho spisovateľa, filozofa a Antoine de Saint-Exupéryho, ktorý patrí k najvýraznejším zjavom francúzskej literatúry 20. storočia, vznikala postupne, vo forme myšlienok a osobných poznámok, podobne ako Pascalove Myšlienky. Jej hlavným problémom je hľadanie Boha; cieľom nájsť zmysel ľudského života v rodine, domove, práci, v láske, spravodlivosti, šťastí, v bratstve a ľudskom spoločenstve; podstatou je premena: premena nášho pominuteľného života na niečo zmysluplné. Stareny, zohýbajúce sa nad vyšívacím rámom, sa premieňajú na prekrásne výšivky zdobiace Boží chrám, matka starajúce sa o svoje dieťa sa premieňa na nezabudnuteľný úsmev, kováči a stolári sa menia na loď, stavbár sa mení na chrám a panovník na šťastie svojho ľudu. Každý má príležitosť na premenu. Život sa síce pominie, ale to, čo sme vykonali pre druhých, ostáva. Citadela - Antoine de Saint-Exupéry od authora Antoine de Saint-Exupéry a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na

e-shopu Martinus.cz V edici Světová próza vychází již ve 3. vydání úplný překlad Saint-Exupéryho Citadely. Text, který se našel v Saint-Exupéryho pozůstalosti, byl z poloviny autorem neupravovaný a na mnoha místech docházelo k opakování myšlenek. Při krácení textu byly vybrány metafory, které byly nejvíce výstižné a které nejpřesněji vyjadřovaly Exupéryho myšlení. Také nebyly vytištěny texty, které nemohly vyjít z ideologických důvodů. Neupravený text bude zvlášť kladně hodnocen milovníky Citadely, protože budou moci patrněji sledovat vývoj myšlenkových pochodů a vytváření básnické řeči. V tomto komplexu je také nejvíce zvýrazněna duchovní linka autorovy básnické meditace. Úplné vydání jistě zaujme i vlastníky zkráceného vydání, které v Čechách vycházelo dříve. Publikace: Citadela - Antoine de Saint-Exupéry. Formou podobenství a stylem staré arabské litanie vyčerpává autor

nejpodstatnější obecně lidské náměty - smysl života, podstata

člověka, účel věcí, smysl oběti, láska, svoboda, naděje a štěstí -

které podávají důkaz o hloubce jeho nejniternějších úvah. Publikace: Citadela - Antoine de Saint-Exupéry.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.