Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Anselm Grün: Umění stárnout

Knihy

Anselm Grün: Umění stárnout

Hodnocení: 1x
  • 4

Málokdo se raduje z toho, že stárne. Své myšlenky na stáří většinou potlačujeme. Lidé mají ze stáří strach. Anselm Grün ve své knize Stárnout je veliké umění ukazuje, že stáří je pro člověka výzvou a příležitostí právě tak, jako jiná období života. Nabádá čtenáře, aby se svým stářím nakládali odpovědně a byli si ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Umění stárnout
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Anselm Grün: Umění stárnout

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 149 Kč

Málokdo se raduje z toho, že stárne. Své myšlenky na stáří většinou potlačujeme. Lidé mají ze stáří strach. Anselm Grün ve své knize Stárnout je veliké umění ukazuje, že stáří je pro člověka výzvou a příležitostí právě tak, jako jiná období života. Nabádá čtenáře, aby se svým stářím nakládali odpovědně a byli si vědomi jeho ceny, která spočívá v tom, že stáří je obdobím postaveným víc než ta předchozí na duchovnu, které dává člověku příležitost dalšího růstu a proniknutí do nové hloubky lidského života. » ... a dál?

Produkt Anselm Grün: Umění stárnout

Anselm Grün: Umění stárnout - parametry

Název produktu: Anselm Grün: Umění stárnout
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 149 Kč
Maximální cena: 149 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Málokdo se raduje z toho, že stárne. Své myšlenky na stáří většinou potlačujeme. Lidé mají ze stáří strach. Anselm Grün ve své knize Stárnout je veliké umění ukazuje, že stáří je pro člověka výzvou a příležitostí právě tak, jako jiná období života. Nabádá čtenáře, aby se svým stářím nakládali odpovědně a byli si vědomi jeho ceny, která spočívá v tom, že stáří je obdobím postaveným víc než ta předchozí na duchovnu, které dává člověku příležitost dalšího růstu a proniknutí do nové hloubky lidského života. To, že je člověk starý, není samo o sobě zásluha, ale zda se jeho stáří stane skutečnou hodnotou, závisí jen na něm, Stárnout dobře je velké umění. Kdo vnímá jen omezení, která stáří přináší, kdo není schopen přijmout sebe sama v dané situaci, nebude prožívat radost, vděčnost a štěstí. Výzvy stárnutí jsou hlavně tři: přijetí, opouštění, smíření. V nich tkví i šance: Kdo se naučí akceptovat daná omezení meze, přijme sebe se svým stářím, může rozvíjet nové ctnosti, ke kterým stáří vybízí: pokoru,

trpělivost. vděčnost, mírnost, pokoj. Kdo se naučí leccos opustit, bude znovu obdarován. Tak jako každému umění i umění stárnout se člověk musí učit a pamatovat na to, že nikdy nebude perfektní, vždycky bude dělat chyby. Pokud se z nich umí poučit, pak ho chyby povedou k moudrosti a ta přece ke stáří patří. Témata jednotlivých částí knihy: Smysl stáří. Přijetí vlastní existence (smíření s minulostí, přijetí vlastních mezí, jak zacházet s osamělostí)Opouštění (opouštění majetku, zdraví, vztahů, sexuality, moci, ega)PlodnostStárnout ve společenství Ctnosti stáří (klid, trpělivost, mírnost, vděčnost, svoboda, láska)Co se strachem a depresíCesta mlčeníSebetranscendencePříprava na umírání Umění stárnout - Anselm Grün. Umění stárnout - Anselm Grün od nakladatelství v kategorii | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor: Grün AnselmVazba: PaperbackISBN: 978-80-7195-316-6Rozměry: 117 x 181


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.