Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Anne Sutherland: Romové - neviditelní Američané

Knihy naučná literatura

Anne Sutherland: Romové - neviditelní Američané

Hodnocení: 1x
  • 4

Romové - Neviditelní Američané - Anne Sutherlandová. Kniha Romové – neviditelní Američané je velmi důkladným, a přitom čtivým popisem života jedné ze skupin amerických Romů, poměrně blízké našim Romům olašským. Vznikla již před více než 40 lety, ale je třeba říci, že u nás dodnes nevyšla žádná srovnatelná studie ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Romové - neviditelní Am..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Anne Sutherland: Romové - neviditelní Američané koupíte i tady

Specifikace Anne Sutherland: Romové - neviditelní Američané

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 192 Kč

Tato kniha obsahuje velmi důkladný, a přitom čtivý popis jedné skupiny Romů v Americe, kulturně blízkých zdejším Romům olašským. 40 let stará studie, ve své době průkopnická, je stále ve spoustě aspek ... a dál?

Produkt Anne Sutherland: Romové - neviditelní Američané

Anne Sutherland: Romové - neviditelní Američané - parametry

Název produktu: Anne Sutherland: Romové - neviditelní Američané
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 192 Kč
Maximální cena: 300 Kč
Ušetríte až: 108 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Romové - Neviditelní Američané - Anne Sutherlandová. Kniha Romové – neviditelní Američané je velmi důkladným, a přitom čtivým popisem života jedné ze skupin amerických Romů, poměrně blízké našim Romům olašským. Vznikla již před více než 40 lety, ale je třeba říci, že u nás dodnes nevyšla žádná srovnatelná studie věnovaná této romské skupině. Sociální antropolog Yasar Abu Ghosh (FHS UK v Praze) o studii říká: Kniha Anne Sutherlandové představuje jednu z průkopnických studií o amerických Romech, která se opírá o dlouhodobý a detailní etnografický výzkum. Tím výrazně vyniká mezi v té době existujícími prameny ke studiu sociálního života romských skupin, a to nejen amerických. Studie je průkopnická hned v několika ohledech: odhlíží od fenoménů, které okolí Romů pokládá stereotypně za klíčové (krádeže, krevní msta apod.) a díky této metodologické obezřetnosti se zaměřuje na sociální organizaci romské kumpanie a na různé mechanismy řešeni vnitřních konfliktů. K těm patří příbuzenský systém stejně jako svébytný „právní“ řád a strategie hlídání hranic mezi Romy a ne-Romy. Z dnešního hlediska je v tradičním holistickém zaměření studie možné shledat určitý přínos, přinejmenším v možnosti komparativního zkoumání různých sfér kultury Romů: od sociální organizace a příbuzenství, přes každodenní ekonomické praktiky a politické mechanismy, až po soubor věr o čistotě a morální ekonomii ve vymezování se vůči neromskému světu. Tak jako se autorka v předmluvě i závěru vyznává z úcty a respektu k Romům, které měla možnost během výzkumu blíže poznat, čtenář pocítí úctu a respekt k autorce samotné: během dvou let nashromáždila velké množství informací, z nichž dokázala sestavit vědecky přínosnou, a přitom čtivou a srozumitelnou studii. Český překlad výběrově doprovázejí poznámky, upřesnění a doplňky, zejména z oblasti etymologie romských výrazů. Romové - Neviditelní Američané - Anne Sutherlandová od nakladatelství v kategorii Sociologie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Romové - Neviditelní Američané - Anne Sutherlandová. Tato kniha obsahuje velmi důkladný, a přitom čtivý popis jedné

skupiny Romů v Americe, kulturně blízkých zdejším Romům olašským.

40 let stará studie, ve své době průkopnická, je stále ve spoustě

aspektů nepřekonaná a chyběla v češtině přes svůj věk.

Kniha odhlíží od (dodnes zachovalých) stereotypů a střízlivě

popisuje sociální a „právní“ řád a hlídání hranic mezi Romy a

Neromy. Klíčovým konceptem je marime, rituální čistota ve vztahu k

předmětům, lidem a jednáním. Publikace: Romové - Neviditelní Američané - Anne Sutherlandová.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.