Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Anne Applebaum: Mezi Východem a Západem

Knihy naučná literatura

Anne Applebaum: Mezi Východem a Západem

Hodnocení: 1x
  • 4

Mezi Východem a Západem - Anne Applebaumová, Kniha, která pomůže pochopit problémy prostoru současného Běloruska a Ukrajiny. Jedná se o historicky první svazek Edice Moderní dějiny. Kniha „Mezi Východem a Západem“, jejíž autorku, americkou historičku Anne Applebaumovou, čeští čtenáři znají jako autorku jedné z ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Mezi Východem a Západem
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Anne Applebaum: Mezi Východem a Západem koupíte i tady

Specifikace Anne Applebaum: Mezi Východem a Západem

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 233 Kč

Kniha, která pomůže pochopit problémy prostoru současného Běloruska a Ukrajiny. Jedná se o historicky první svazek Edice Moderní dějiny. ... a dál?

Produkt Anne Applebaum: Mezi Východem a Západem

Anne Applebaum: Mezi Východem a Západem - parametry

Název produktu: Anne Applebaum: Mezi Východem a Západem
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 233 Kč
Maximální cena: 378 Kč
Ušetríte až: 145 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Mezi Východem a Západem - Anne Applebaumová, Kniha, která pomůže pochopit problémy prostoru současného Běloruska a Ukrajiny. Jedná se o historicky první svazek Edice Moderní dějiny. Kniha „Mezi Východem a Západem“, jejíž autorku, americkou historičku Anne Applebaumovou, čeští čtenáři znají jako autorku jedné z nejslavnějších monografií o síti sovětských lágrů GULAG, vychází jako první svazek Edice Moderní dějiny. Je to nezvyklá kniha: vypadá jako reportáž z cest Anne Applebaumové po rozpadajícím se Sovětském svazu od Kaliningradu po Oděsu. Najdeme v ní však řadu hutných historických vhledů týkajících se míst, kde právě pobývá, a dějin národů, mezi jejichž příslušníky se právě pohybuje. Kniha poprvé vyšla v roce 1994, ale například v Británii se právě nyní rozhodli vydat ji znovu. Je totiž neuvěřitelně aktuální a dopovídá mnohé k úvahám o tom, jak se utvářely a jak se reflektovaly národy někdejšího Sovětského svazu v době, kdy se toto impérium rozpadalo. A nejen to: kniha „Mezi Východem a Západem“ poskytuje také mnohé náměty k přemýšlení o tom, co je nacionalismus a jaké jsou jeho kořeny. Autorka pátrá po identitě míst, měst a lidí, s nimiž se na svých cestách setkává, a stále naráží na lidi tak či onak výstřední: na ty, kteří se ubránili a nevplynuli do šedé masy „homo sovieticus“, jak označil sovětské občany velký ruský satirik. Vidíme ale také, jak mnohdy je nacionalismus stavěn na pochybných základech legend, mýtů či špatně pochopených polopravd – a zároveň je Applebaumová brilantní spisovatelka, výstižně zachycené dialogy vypovídají víc než slova, jež jsou v nich obsažena. Zároveň se čtenář – jaksi mimochodem – dozvídá to podstatné o dějinách zemí, o nichž toho většinou v Česku zrovna moc nevíme. z kategorie Knihy | Naučná literatura | Cestování | Cestopisy a reportáže z cest od PANT občanské sdružení naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Publikace: Mezi Východem a Západem - Napříč pohraničím Evropy - Anne Applebaumová. Po tisíc let diktovala osud pohraničí

Evropy jeho zeměpisná poloha. Osud regionu na východě Polska a na

západě Ruska vždy určovalo srážení těchto říší. Nyní, když se

vymanily z dlouholeté sovětské nadvlády, začíná nabývat své podoby

identita jednotlivých národů.

Anne Applebaumová po cestě přes Litvu,

Bělorusko a Ukrajinu, z Kaliningradu na Baltu do Oděsy u Černého

moře, odhaluje širokou škálu soupeřících kultur, regionalismů a

nacionalismů. Kniha Mezi Východem a Západem je bohatá na

překvapivá setkání a živé postavy, přičemž prostřednictvím zážitků

s tamními lidmi osvětluje duši tohoto pohraničí a formující sílu

minulosti. Publikace: Mezi Východem a Západem - Napříč pohraničím Evropy - Anne Applebaumová.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.