Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Anna Bauerová: Stradona

Próza - beletrie

Anna Bauerová: Stradona

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: V Římě upevňuje svou moc mladý césar Octavianus a daří se mu postavit světovou říši na pevné základy. Druhým místem jsou keltské Čechy, latinsky Bohemia, kde vrcholí ničivá válka mezi bójskými kmeny, a jedním z posledních oppid, které odolává zkáze, je Stradona. Na nejvyšší terase města žije ve velkém dvorci ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Stradona
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Anna Bauerová: Stradona koupíte i tady

Specifikace Anna Bauerová: Stradona

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 204 Kč

Historický román z tajemného keltského světa zachycuje osudy lidí poznamenané krutou a nesmyslnou kmenovou válkou, kdy docházelo ke zkáze bohatých lidnatých oppid na území dnešních Čech. Takový osud p ... a dál?

Produkt Anna Bauerová: Stradona

Anna Bauerová: Stradona - parametry

Název produktu: Anna Bauerová: Stradona
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 204 Kč
Maximální cena: 342 Kč
Ušetríte až: 138 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: V Římě upevňuje svou moc mladý césar Octavianus a daří se mu postavit světovou říši na pevné základy. Druhým místem jsou keltské Čechy, latinsky Bohemia, kde vrcholí ničivá válka mezi bójskými kmeny, a jedním z posledních oppid, které odolává zkáze, je Stradona. Na nejvyšší terase města žije ve velkém dvorci rozvětvená rodina, její členové se věnují kovářství, zlatnictví a obchodu s Římany, patří k ní i mladý bard a uznávaná vědma. Jejich život fatálně rozvrátí nesmyslné válčení a také to, že ze soucitu, kterého v té době bylo věru poskrovnu, se ujmou uprchlé dívky Mary, jež musela prožít něco krutého. Její tajemství se odhalí až ve spojení s třetím dějištěm knihy v Předalpské Galii. Na zděděném statku zde žije Tulla Hostilia, po otci z prastarého římského rodu a po matce z bójského kmene. Je spřízněna s rodinou ze Stradony a poskytne jí útočiště. Od ní získává zprávy o dění za Alpami Octavianus, ale zasáhnout proti zničení keltských měst nemůže, i když se v budoucnu pokusí dostat

bójské území pod římský vliv. Nyní však čelí zmatkům občanské války a po ní musí v Římě podle jeho záměru nejdříve nastat zlatý věk, zatímco zlatý věk země Bójů nenávratně končí. Tím jsou ovlivněny osudy hrdinů románu, mezi nimi i slavných Římanů Vergilia a Maecenata, kteří měli keltské a etruské předky. Bójové z Čech se dokázali rychle vyrovnat se zánikem svého světa, protože podle nich věčná je jen duchovní podstata života. Tulla Hostilia jim navíc umožnila začít nový život v římském světě. Pouze Mara Stradona to odmítne a prozradí své tajemství. Byla bójskou princeznou, kterou násilím zneužil válečný král Litumar, aby získal nárok na titul velkého krále. Jejím osudem je vrátit se na cestu, která jí byla předurčena věšteckým výrokem nejmocnějších druidů. V bohatém románovém ději jsou blízko sebe láska a válka, odvaha a zrada, křivda i vítězství, kontrast římské civilizace a tajemného keltského světa, který odhaluje, jak na území Čech došlo ke zkáze oppid s desítkami tisíc obyvatel. Stradona - Anna Bauerová. Historický román z tajemného keltského světa zachycuje osudy lidí poznamenané krutou a nesmyslnou kmenovou válkou, kdy docházelo ke zkáze bohatých lidnatých oppid na území dnešních Čech. Takový osud potkal mezi posledními i Stradonu. Zde žije rodina kovářů, zlatníků a obchodníků, spřízněná s Římankou z prastarého královského rodu Hostiliů, a to některým z nich dává naději začít po všech válečných hrůzách nový šťastnější život. Stradona - Anna Bauerová od nakladatelství v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.