Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Anita Pelánová: Výtvarné avantgardy 20. století

Knihy

Anita Pelánová: Výtvarné avantgardy 20. století

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace se věnuje výbojům a refiexi uměleckých směrů 20. století. Oproti kunsthistorickým pojednáním přichází s novým pohledem na tematiku. Místo toho, aby se zabývala detailní analýzou jednotlivých uměleckých směrů, dívá se na dobu a její specifika pohledem malířů této epochy. Autorka postihuje změny malířské ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Výtvarné avantgardy 20...
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Anita Pelánová: Výtvarné avantgardy 20. století koupíte i tady

Specifikace Anita Pelánová: Výtvarné avantgardy 20. století

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 114 Kč

Není to "pitevní" zpráva o avantgardách, ale pohled na svět dvacátého století prizmatem uměleckého vidění malířů. Metodologicky je práce mimořádně zajímavá tím, že v dokonalé zkratce postihuje civiliz ... a dál?

Produkt Anita Pelánová: Výtvarné avantgardy 20. století

Anita Pelánová: Výtvarné avantgardy 20. století - parametry

Název produktu: Anita Pelánová: Výtvarné avantgardy 20. století
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 114 Kč
Maximální cena: 180 Kč
Ušetríte až: 66 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace se věnuje výbojům a refiexi uměleckých směrů 20. století. Oproti kunsthistorickým pojednáním přichází s novým pohledem na tematiku. Místo toho, aby se zabývala detailní analýzou jednotlivých uměleckých směrů, dívá se na dobu a její specifika pohledem malířů této epochy. Autorka postihuje změny malířské optiky s ohledem na objevy a rozvoj přírodních věd, psychologie a noetiky, odkazuje při tom na konkrétní vědecké objevy a jejich důsledky pro zdánlivě vzdálené problémy umění a výtvarného vidění světa. Termín "avantgarda" autorka nepojímá, jako tomu často bývá, ve smyslu levicové revolty v uměleckém prostředí, ale jako to, co se v daném okamžiku na umělecké scéně jevilo coby nejvíce pokrokové a aktuální. Výtvarné avantgardy 20.století - Anita Pelánová, Není to "pitevní" zpráva o avantgardách, ale pohled na svět dvacátého století prizmatem uměleckého vidění malířů. Metodologicky je práce mimořádně zajímavá tím, že v dokonalé zkratce postihuje civilizační objevy, které podmiňují proměny vidění světa, a teprve z této pozice přichází k proměnám uměleckých paradigmat, výtvarných prostředků a zároveň vztahů… z kategorie Knihy | Odborná literatura | Umění a Architektura | Výtvarné umění od Karolinum naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.