Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Anicius Manlius Torquatus Severinus Boëthius: Filosofie utěšitelka

Učebnice/Odborná literatura

Anicius Manlius Torquatus Severinus Boëthius: Filosofie utěšitelka

Hodnocení: 1x
  • 4

Slavný text z konce antiky, který jeho autor, platónský filosof, křesťan a „poslední Říman“ sepsal v žaláři císaře Theodoricha, kde čekal na smrt, již mu vynesly pomluvy od nepřátel. V podmanivých dialozích zaznívají nejhlubší filosofické a životní otázky, na něž Boëthiovi odpovídá zosobněná Filosofie. Jde o jeden z ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Filosofie utěšitelka
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Anicius Manlius Torquatus Severinus Boëthius: Filosofie utěšitelka koupíte i tady

Specifikace Anicius Manlius Torquatus Severinus Boëthius: Filosofie utěšitelka

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 157 Kč

Slavný text z konce antiky, který jeho autor, platónský filosof, křesťan a „poslední Říman“ sepsal v žaláři císaře Theodoricha, kde čekal na smrt, již mu vynesly pomluvy od nepřátel. V podmanivých dia ... a dál?

Produkt Anicius Manlius Torquatus Severinus Boëthius: Filosofie utěšitelka

Anicius Manlius Torquatus Severinus Boëthius: Filosofie utěšitelka - parametry

Název produktu: Anicius Manlius Torquatus Severinus Boëthius: Filosofie utěšitelka
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 157 Kč
Maximální cena: 188 Kč
Ušetríte až: 31 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Slavný text z konce antiky, který jeho autor, platónský filosof, křesťan a „poslední Říman“ sepsal v žaláři císaře Theodoricha, kde čekal na smrt, již mu vynesly pomluvy od nepřátel. V podmanivých dialozích zaznívají nejhlubší filosofické a životní otázky, na něž Boëthiovi odpovídá zosobněná Filosofie. Jde o jeden z nejkrásnějších a nejzásadnějších textů dějin filosofie, který se v dějinách křesťanského myšlení setkal s širokou recepcí. Autor tu vystupuje jako přesvědčený platonik, jenž si natolik vystačí rozumovými důvody i v těch nejobtížnějších bodech, že si vysloužil podezření, zda byl vůbec doopravdy křesťanem. Jeho úvahy o smrti, životě, osudu a prozřetelnosti dodnes neztratily nic ze svého půvabu. V tomto překladu druhé vydání. Filosofie utěšitelkou - Boëthius. Další vydání českého překladu jednoho z nejznámějších a nejčtenějších textů dějin filosofie, v němž latinský autor před svou smrtí rozmlouvá s postavou Filosofie. Filosofie utěšitelkou - Boëthius od nakladatelství v kategorii | Filozofie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Filosofie utěšitelkou Nejčtenější a nejznámější dílo prvního filosofa středověku Z latinského originálu přeložil Václav Bahník.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.