Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Andrew Wheatcroft: Nepřítel před branami

Knihy

Andrew Wheatcroft: Nepřítel před branami

Hodnocení: 1x
  • 4

Nepřítel před branami - Habsburkové a Osmané v bitvě o Evropu - Andrew Wheatcroft . V roce 1683 se dvě mocnosti – Osmanská říše s centrem v Konstantinopoli a vídeňští Habsburkové – střetly ve vrcholné bitvě zápasu o moc, který trval 250 let: při velkém obléhání Vídně. Vzpomínka na Turky, s nimiž je starodávný a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Nepřítel před branami
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Andrew Wheatcroft: Nepřítel před branami koupíte i tady

Specifikace Andrew Wheatcroft: Nepřítel před branami

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 261 Kč

V roce 1683 se dvě mocnosti - Osmanská říše s centrem v Konstantinopoli a vídeňští Habsburkové - střetly ve vrcholné bitvě zápasu o moc, který trval 250 let: při velkém obléhání Vídně. Vzpomínka na Tu ... a dál?

Produkt Andrew Wheatcroft: Nepřítel před branami

Andrew Wheatcroft: Nepřítel před branami - parametry

Název produktu: Andrew Wheatcroft: Nepřítel před branami
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 261 Kč
Maximální cena: 399 Kč
Ušetríte až: 138 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nepřítel před branami - Habsburkové a Osmané v bitvě o Evropu - Andrew Wheatcroft . V roce 1683 se dvě mocnosti – Osmanská říše s centrem v Konstantinopoli a vídeňští Habsburkové – střetly ve vrcholné bitvě zápasu o moc, který trval 250 let: při velkém obléhání Vídně. Vzpomínka na Turky, s nimiž je starodávný a hluboký strach Západu ze všeho východního neoddělitelně spojen, zůstává živá a mocná. Turci usilovali o dobytí Vídně od prvního obléhání v roce 1529. Velké obléhání Vídně v roce 1683 bylo historickým vyvrcholením jejich vytrvalého postupu na západ, nikoli však konečným cílem – tím mělo být dobytí kořisti, kterou již dlouho usilovali ovládnout. Porážka pod vídeňskými hradbami znamenala počátek pomalého, ale nezadržitelného úpadku Osmanské říše. V evropských očích po staletích jsou Turci stále pouhými dobyvateli. Autor dokazuje, že to je politováníhodné zjednodušení: během čtyř staletí boje o nadvládu byl Západ útočící stranou stejně často jako Východ. Dnešní, moderní Turecko se snaží změnit svou orientaci směrem k Evropě; proti tomuto trendu se však staví nová generace politiků, kteří dovedou zbytky napětí mezi Východem a Západem mistrovsky využít. Nepřítel před branami poskytuje aktuální a poučený obraz o tomto složitém a impozantním válečném střetu. Nepřítel před branami - Habsburkové a Osmané v bitvě o Evropu - Andrew Wheatcroft od nakladatelství v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.