Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Anděl Jaroslav: Nová vize - Avantgardní architektura v avantgardní fotografii

Knihy naučná literatura

Anděl Jaroslav: Nová vize - Avantgardní architektura v avantgardní fotografii

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Kniha poprvé uvádí jedinečný soubor fotografií moderní architektury, které vznikly ve spolupráci avantgardních architektů a fotografů ve dvacátých a třicátých letech 20. století. Tento soubor představuje dobové fotografie a jejich náměty - klíčové i méně známé moderní budovy, uspořádané podle stavebních typů - nejen ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Anděl Jaroslav: Nová vize - Avantgardní architektura v avantgardní fotografii koupíte i tady

Specifikace Anděl Jaroslav: Nová vize - Avantgardní architektura v avantgardní fotografii

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 499 Kč

Moderní architektura v meziválečném Československu ve formě umělecké fotografie. Zvoleným tématem je vize moderní architektury v klíčovém období mezi dvěma válkami, jak byla zprostředkována fotografií ... a dál?

Produkt Anděl Jaroslav: Nová vize - Avantgardní architektura v avantgardní fotografii

Anděl Jaroslav: Nová vize - Avantgardní architektura v avantgardní fotografii - parametry

Název produktu: Anděl Jaroslav: Nová vize - Avantgardní architektura v avantgardní fotografii
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 499 Kč
Maximální cena: 999 Kč
Ušetríte až: 500 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Kniha poprvé uvádí jedinečný soubor fotografií moderní architektury, které vznikly ve spolupráci avantgardních architektů a fotografů ve dvacátých a třicátých letech 20. století. Tento soubor představuje dobové fotografie a jejich náměty - klíčové i méně známé moderní budovy, uspořádané podle stavebních typů - nejen jako důležité dokumenty moderní architektury, ale také jako autentické příklady vize, která dodnes zůstává inspirací. Současně ukazuje, že meziválečné Československo patřilo v hnutí za novou architekturu k předním evropským zemím. Poslaním tejto knihy nie je spracovať dejiny alebo prehľad modernej architektúry v medzivojnovom Československu, hoci taká publikácia na domácom i medzinárodnom trhu citeľne chýba. Témou je vízia modernej architektúry v kľúčovom období medzi dvoma vojnami tak, ako bola sprostredkovaná fotografiou na výstavách či v publikáciách rôzneho druhu. Práve toto médium zohralo v rozvoji popularizácie modernej architektúry zásadnú úlohu. Prezentácia je usporiadaná skôr typologicky ako chronologicky, ... Avantgardní architektura v avantgardní fotografii: Československo 1918-1938. Moderní architektura v meziválečném Československu ve formě umělecké fotografie. Zvoleným tématem je vize moderní architektury v klíčovém období mezi dvěma válkami, jak byla zprostředkována fotografií na výstavách či v publikacích nejrůznějšího druhu. Většinu architektonických děl známe především prostřednictvím fotografie a toto zprostředkování hrálo v rozvoji a popularizaci moderní architektury zásadní roli. Publikace zkoumá významný soubor fotografií moderní architektury pořízených ve 20. a 30. letech 20. století. V tomto důležitém období se avantgardní architekti i fotografové, vedeni vírou v sociální a technické utopie, považovali za účastníky procesu budování nového světa. Tvůrci činní na jednom i druhém poli sdíleli své vize, vzájemně se inspirovali a rozvíjeli souhru obou médií, založenou na vzájemných vlivech, paralelách a společných zájmech. Avantgardní architektura v avantgardní fotografii: Československo 1918-1938 - SLOVART - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná s přebalem matn


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.