Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ammianus Marcellinus: Dějiny římské říše za soumraku antiky

Knihy

Ammianus Marcellinus: Dějiny římské říše za soumraku antiky cena od 0 Kč

Ammianus Marcellinus: Dějiny římské říše za soumraku antiky

Hodnocení: 1x
  • 4

Dějiny římské říše za soumraku antiky - Marcellinus Ammianus. Historické dílo Ammiana Marcellina je základním pramenem k dějinám pozdní římské říše a autor je pokládán za nejlepšího římského historika po Tacitovi. Jeho líčení začíná tam, kde skončilo dílo Tacitovo, ovšem prvních třináct knih se nedochovalo. Zachovala ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Ammianus Marcellinus: Dějiny římské říše za soumraku antiky - parametry

Název produktu: Ammianus Marcellinus: Dějiny římské říše za soumraku antiky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dějiny římské říše za soumraku antiky - Marcellinus Ammianus. Historické dílo Ammiana Marcellina je základním pramenem k dějinám pozdní římské říše a autor je pokládán za nejlepšího římského historika po Tacitovi. Jeho líčení začíná tam, kde skončilo dílo Tacitovo, ovšem prvních třináct knih se nedochovalo. Zachovala se nicméně významnější část, knihy 14 – 31, popisující události, jichž byl autor současníkem a často účastníkem: jeho vyprávění začíná rokem 354 a končí rokem 378. Koncepcí díla navázal Marcellinus na svůj vzor tacia a na metody klasické historiografie: čerpal ze spolehlivých autorů, vyhledával očité svědky, pracoval s archivními dokumenty a především vycházel z vlastních zkušeností a poznatků. Ammianovy Dějiny jsou nesmírně důležitým pramenem k poznání politické a vojenské historie 2. pol. 4. století. Dějiny římské říše za soumraku antiky - Marcellinus Ammianus od nakladatelství TeMi CZ, s r.o. v kategorii Historie a military | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Ammianus Marcellinus (kolem 330 - 400) se literárně proslavil jako historik. Prošel vojenskou kariérou, zúčastnil se mnoha válek, bojoval proti Peršanům pod velením císaře Juliána, kterého obdivoval jako ideálního vládce. Ač původem Řek, sepsal latinsky obsáhlý historický spis v 31 knihách, nazvaný Rerum gestarum libri. Navázal v něm bezprostředně na proslulého předchůdce Tacia; začal nástupem císaře Nerv yna trůn (r. 96) a skončil porážkou císaře Valenta u Hadrianopole. Z jeho spisu se dochovaly knihy 14 - 31, zachycující období od roku 354, tedy události, jichž byl autor sám účastníkem, a jeho svědectví jsou tedy autentická. Ammianovy Dějiny jsou nesmírně důležitým pramenem k poznání politické a vojenské historie 2. pol. 4. století.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.