Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Alois Jirásek, Mikoláš Aleš: Psohlavci

Próza - beletrie

Alois Jirásek, Mikoláš Aleš: Psohlavci

Hodnocení: 1x
  • 4

Psohlavci - Alois Jirásek. Bezpečnost českých hranic na Šumavě zajišťovali již od čtrnáctého století Chodové. Byli to drsní hraničáři, kteří se nebáli obětovat život pro dobro státu. Za jejich služby a odvahu jim panovníci udělovali mnoho různých práv a výsad. Například byli poddáni jen králi ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Alois Jirásek, Mikoláš Aleš: Psohlavci koupíte i tady

Specifikace Alois Jirásek, Mikoláš Aleš: Psohlavci

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 194 Kč

Bezpečnost českých hranic na Šumavě zajišťovali již od čtrnáctého století Chodové. Byli to drsní hraničáři, kteří se nebáli obětovat život pro dobro státu. Za jejich služby a odvahu jim panovníci udělovali mnoho různých práv a výsad. Například byli poddáni jen králi a nemuseli plnit robotní povinnosti. Po nešťastné bitvě na Bílé hoře se poměry radikálně změnily. Chodské pohraničí koupil Volf Vilém Lamminger, řečený Lomikar, kterého práva a svobody hrdých horalů nezajímaly. A tady narazila kosa na kámen. Vybuchla » ... a dál?

Produkt Alois Jirásek, Mikoláš Aleš: Psohlavci

Alois Jirásek, Mikoláš Aleš: Psohlavci - parametry

Název produktu: Alois Jirásek, Mikoláš Aleš: Psohlavci
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 194 Kč
Maximální cena: 229 Kč
Ušetríte až: 35 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Psohlavci - Alois Jirásek. Bezpečnost českých hranic na Šumavě zajišťovali již od čtrnáctého století Chodové. Byli to drsní hraničáři, kteří se nebáli obětovat život pro dobro státu. Za jejich služby aodvahu jim panovníci udělovali mnoho různých práv avýsad. Například byli poddáni jen králi anemuseli plnit robotní povinnosti. Po nešťastné bitvě na Bílé hoře se poměry radikálně změnily. Chodské pohraničí koupil Volf Vilém Lamminger, řečený Lomikar, kterého práva asvobody hrdých horalů nezajímaly. Atady narazila kosa na kámen. Vybuchla vzpoura vedená odvážným Janem Sladkým Kozinou... Román Psohlavci popisuje nerovný boj odvážných sedláků proti bezpráví asvévoli státní moci. Nejedná se pouze očtivé zpracování historického příběhu, odkaz knihy je aktuální iv dnešních časech. Psohlavci - Alois Jirásek od nakladatelství Omega v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.