Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Aleš Skřivan: Zdvořilý nezájem

Knihy naučná literatura

Aleš Skřivan: Zdvořilý nezájem

Hodnocení: 1x
  • 4

Zdvořilý nezájem - Ekonomické a politické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900-1914 - Skřivan Aleš ml., Skřivan Aleš st.. Přestože Rakousko-Uhersko nikdy nevybudovalo koloniální říši, mělo své zájmy v některých zámořských oblastech. Jednou z nich byl i Dálný východ, kam obchodníci z habsburské monarchie ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Zdvořilý nezájem
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Aleš Skřivan: Zdvořilý nezájem koupíte i tady

Specifikace Aleš Skřivan: Zdvořilý nezájem

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 192 Kč

Publikace představí vybrané aspekty vnějších hospodářských vztahů zemí střední Evropy (půjde zejména o Německo a Československo) a to jak z hlediska obecné role vnějších vztahů těchto států, tak i ... a dál?

Produkt Aleš Skřivan: Zdvořilý nezájem

Aleš Skřivan: Zdvořilý nezájem - parametry

Název produktu: Aleš Skřivan: Zdvořilý nezájem
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 192 Kč
Maximální cena: 325 Kč
Ušetríte až: 133 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Zdvořilý nezájem - Ekonomické a politické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900-1914 - Skřivan Aleš ml., Skřivan Aleš st.. Přestože Rakousko-Uhersko nikdy nevybudovalo koloniální říši, mělo své zájmy v některých zámořských oblastech. Jednou z nich byl i Dálný východ, kam obchodníci z habsburské monarchie dorazili již v osmnáctém století. Rakousko přesto bylo ve východní Asii opožděným příchozím. Od konce XIX. století byl Dálný východ jedním z hlavních ohnisek mezinárodního napětí. Dopad na rakousko-uherskou politiku byl spíše nepřímý – pozornost ruského rivala se odvracela od Balkánu. Vídeň však posilovala své zastoupení ve východní Asii, zvažovala vytvoření námořní základny v Číně, podílela se na potlačení Boxerského povstání a získala koncesi v Tiencinu. Pozice monarchie v obchodu s Japonskem se po roce 1900 zlepšovala, úspěchy Škodových závodů před rokem 1914 naznačovaly, že může dojít i k rozvoji obchodu s Čínou. Po vypuknutí první světové války se však Japonsko přidalo na stranu Dohody, roku 1917 tak učinila i Čína. Tím rakousko-uherské angažmá na Dálném východě skončilo. Jaký byl charakter politiky Vídně na Dálném východě? Jak aktivní byly na tamních trzích rakousko-uherské firmy? Na tyto a další otázky hodlá odpovědět naše publikace. Zdvořilý nezájem - Ekonomické a politické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900-1914 - Skřivan Aleš ml., Skřivan Aleš st. od nakladatelství Awida v kategorii | | Politologie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Zdvořilý nezájem - Politické a ekonomické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900–1914 - Aleš Skřivan. Publikace představí vybrané aspekty vnějších hospodářských vztahů

zemí střední Evropy (půjde zejména o Německo a Československo) a to

jak z hlediska obecné role vnějších vztahů těchto států, tak i

specificky ve vztazích s jinými státy, vyspělými i periferními,

mimo zkoumaný region (např. USA, SSSR nebo naopak Portugalsko).

Jedním z hlavních záměrů publikace je poukázat na to, jak se do

těchto vztahů promítaly významné události jako Velká hospodářská

krize nebo druhá světová válka. Dalším cílem je postihnout dopady

angažovanosti státu ve vnějších hospodářských vztazích na objem a

strukturu zahraničního obchodu dotyčných zemí. Publikace: Zdvořilý nezájem - Politické a ekonomické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900–1914 - Aleš Skřivan.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.