Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Aleš Gerloch, Michal Tomášek: Nové jevy v právu na počátku 21. století II

Knihy

Aleš Gerloch, Michal Tomášek: Nové jevy v právu na počátku 21. století II

Hodnocení: 1x
  • 4

Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 2 - Teoretické a ústavní impulzy - Aleš Gerloch, Michal Tomášek. Autoři tohoto svazku vymezují podstatné náležitosti demokratického právního státu a analyzují současné modely vázanosti soudů právem. V této souvislosti poukazují na to, že rozsah i obsah "podstatných ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Nové jevy v právu na po..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Aleš Gerloch, Michal Tomášek: Nové jevy v právu na počátku 21. století II koupíte i tady

Specifikace Aleš Gerloch, Michal Tomášek: Nové jevy v právu na počátku 21. století II

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 162 Kč

Autoři tohoto svazku vymezují podstatné náležitosti demokratického právního státu a analyzují současné modely vázanosti soudů právem. V této souvislosti poukazují na to, že rozsah i obsah "podstatných ... a dál?

Produkt Aleš Gerloch, Michal Tomášek: Nové jevy v právu na počátku 21. století II

Aleš Gerloch, Michal Tomášek: Nové jevy v právu na počátku 21. století II - parametry

Název produktu: Aleš Gerloch, Michal Tomášek: Nové jevy v právu na počátku 21. století II
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 162 Kč
Maximální cena: 260 Kč
Ušetríte až: 98 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 2 - Teoretické a ústavní impulzy - Aleš Gerloch, Michal Tomášek. Autoři tohoto svazku vymezují podstatné náležitosti demokratického právního státu a analyzují současné modely vázanosti soudů právem. V této souvislosti poukazují na to, že rozsah i obsah "podstatných náležitostí demokratického právního státu" není určitý. Není ústavně definován a lze jej vyvodit srovnáním konkrétních forem demokratického právního státu v podobě jeho proměnlivých projevů. Koncepce demokratického právního státu totiž není statická, ale dynamická a transformace sociálních vazeb, v nichž působí, se může dostat s těmito stávajícími představami o jeho nezměnitelných atributech do konfliktu. Tradiční model striktní vázanosti soudů při jejich rozhodování zákonem, rozpracovaný v podmínkách kontinentálního typu právní kultury v 19. století, je stále více konfrontován s realitou plurality pramenů práva a jejich narůstající hypertrofií a labilitou. Snaha legitimovat oslabování striktní vázanosti soudů vede ke kritické argumentaci přepjatým právním formalismem oproti žádoucímu soudnímu pragmatismu. Autoři chápou legalismus v právu, stejně jako volné nalézání práva soudy, za nežádoucí extrémní přístupy k soudobému právu. Detailně, na základě teoretické analýzy, s využitím stěžejní judikatury nejvyšších soudních instancí, včetně evropského soudnictví, ukazují na slabiny obou těchto krajností. Za nezbytné považují rozpracování sofistikovaných postupů právní argumentace lege artis, které by mělo představovat substituci již nepoužitelných jednoduchých aplikačních modelů a zároveň omezit libovůli v rozhodování soudů. Dosavadní hierarchicky uspořádaný model právního řádu navíc prochází etapou změn a je nahrazován síťovým modelem odrážejícím narůstající rozřeďování veřejné moci. V monografii se přibližují důsledky těchto procesů z hlediska vymezení ústavního pořádku České republiky, relací ústavního, mezinárodního a evropského práva a fungování ústavního systému České republiky v současnosti a v předvídatelné budoucnosti. Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 2 - Teoretické a ústavní impulzy - Aleš Gerloch, Michal Tomášek od nakladatelství Karolinum v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.