Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Alena Tichá: Učíme děti zpívat

Učebnice/Odborná literatura

Alena Tichá: Učíme děti zpívat

Hodnocení: 1x
  • 4

Hlasová výchova pomocí her pro děti od 5 do 11 let ANOTACE: Děti mívají málo příležitostí ke zpívání a často ani neumějí správně používat svůj hlas. Neúspěchy je pak mnohdy od zpěvu odradí na celý život. Autorka na základě hlubokých znalostí a zkušeností s dětmi připravila cvičení a hry, které vedou i tzv. nezpěváky ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.79012

Jaké má kniha
Učíme děti zpívat
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Alena Tichá: Učíme děti zpívat

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 188 Kč

Děti mívají málo příležitostí ke zpívání a často ani neumějí správně používat svůj hlas. Neúspěchy je pak mnohdy od zpěvu odradí na celý život. Autorka na základě hlubokých znalostí a zkušeností s dětmi připravila cvičení a hry, které vedou i tzv. nezpěváky k čistému zpěvu. Děti se učí být citlivější a vnímavější ke svým tělesným a sluchovým prožitkům, učí se být ohleduplní ke svému hlasu. Motivace blízké jejich světu povzbuzují zaujetí dětí hrát si se svým hlasem a objevovat jeho možnosti. Hrou procvičují » ... a dál?

Produkt Alena Tichá: Učíme děti zpívat

Alena Tichá: Učíme děti zpívat - parametry

Název produktu: Alena Tichá: Učíme děti zpívat
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 188 Kč
Maximální cena: 248 Kč
Ušetríte až: 60 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Hlasová výchova pomocí her pro děti od 5 do 11 let ANOTACE: Děti mívají málo příležitostí ke zpívání a často ani neumějí správně používat svůj hlas. Neúspěchy je pak mnohdy od zpěvu odradí na celý život. Autorka na základě hlubokých znalostí a zkušeností s dětmi připravila cvičení a hry, které vedou i tzv. nezpěváky k čistému zpěvu. Děti se učí být citlivější a vnímavější ke svým tělesným a sluchovým prožitkům, učí se být ohleduplní ke svému hlasu. Motivace blízké jejich světu povzbuzují zaujetí dětí hrát si se svým hlasem a objevovat jeho možnosti. Hrou procvičují dovednosti potřebné ke zpěvu, jako je správné dýchání, uvolnění, koordinace a posílení potřebných svalů, probuzení hlavového rejstříku, rezonance hlasu. V komunikačních hrách zlepšují sluchovou pozornost, hudební představivost a čistotu intonace. Hrají si společně s výškou tónu, s rytmem a při tom si upevňují správné hudební představy nutné k čistému zpěvu. Pozornost je věnována i náležité výslovnosti v mluvě i při zpěvu. Vybrané písně jsou uspořádány podle dovedností procvičených v hrách a zábavných činnostech. OBSAH: Úvod ČÁST 1 - NEZPĚVÁCI Proč děti nezpívají? Způsoby tvoření hlasu Hlasové rejstříky Rezonance Dětský hlas a jeho běžný hlasový rozsah Co je nezbytné pro čistý zpěv? Jak se projevují nezpěváci Vyzkoušíme, jak dítě zpívá Vyzkoušíme hudební paměť, představivost a tonální cítění Typy nezpěváků Náprava nezpěvnosti Obnovujeme zpěvní hlas Uvolňujeme střední a nízkou hlasovou polohu Probouzíme hlavový tón a vyšší hlasovou polohu Scelování hlasu shora Rozvíjíme hudební schopnosti a dovednosti Síla a délka tónu Barva tónu Výška tónu Rozlišování souzněni tonů Hudební paměť, hudební představivost První kroky intonace Intonační schody Fonogestika Tvořivá intonace Intonační postup od stupně ČÁST 2 - HLASOVÁ VÝCHOVA Hry a motivace Uvolňovací, aktivizační a koordinační cvičení Držení těla při zpěvu Pěvecky postoj Pěvecky sed Klek na patách Poloha hlavy při zpěvu Dech Vnímání a prohlubování přirozené dechové funkce Posilováni pružnosti a výkonnosti dechových svalů Hospodařeni s dechem – rovnoměrnost výdechu Tvoření tónu Měkký hlasový začátek Tvrdý hlasový začátek Odstranění dyšného hlasového začátku a najíždění na tón Rozeznění hlavové rezonance – tzv. masky (předních prostor hlavy) Rozeznění hlavové rezonance – tzv. kopule (zadních prostor hlavy) Navozeni hlavového tonu Když se nedaří hlavový tón Správná výslovnost Uvolnění artikulačního aparátu Uvolnění čelisti a zúženého hrdla Uvolnění a pohotovost jazyka Elastické napětí rtů a správné formování úst Vyrovnávání znění vokálů ČÁST 3 - PŘÍKLADY PÍSNÍ ROZVÍJEJÍCÍCH PĚVECKÉ DOVEDNOSTI Na závěr Literatura AUTOR: PaedDr. Alena Tichá, Ph.D., vyučuje zpěv na PedF UK, odborně se zabývá metodikou hlasové výchovy a prací s dětmi hudebně a pěvecky zaostávajícími, učí hudební výchovu a vede dětský pěvecký sbor při ZŠ v Brandýse nad Labem, vede praktické kurzy na téma hlasová výchova dětí, práce s nezpěváky, hlasová výchova ve sboru a profesní únav


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.