Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Alena Mornštajnová: Slepá mapa

Próza - beletrie

Alena Mornštajnová: Slepá mapa

Hodnocení: 3x
  • 5

Slepá mapa - Alena Mornštajnová. Anna, Alžběta, Anežka. Tři ženy, tři generace, jedna rodina a mnoho životních zvratů, traumat a tajemství Nestává se často, že by do redakční e-mailové schránky přišel rukopis, u nějž by už od prvního odstavce bylo zřejmé, že jde o knihu, která musí být vydána. Románová sága dosud ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 3.11609
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Slepá mapa
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Alena Mornštajnová: Slepá mapa koupíte i tady

Čerstvá hodnocení Alena Mornštajnová: Slepá mapa

  • 5

Skippy, 27. listopadu 2015

Nejraději mám, když knížku dočtu a ještě několik dní o ní přemýšlím. A to tato knížka splnila. Velice poutavé čtení, příběhy obyčejných lidí na pozadí skutečných událostí byly velmi emotivní, ale i úsměvné. Kniha se velmi dobře přečetla a doufám, že se můžu těšit na další knížku od Aleny Mornštajnové.


  • 5

Erika Smékalová, 25. září 2015

Strhující příběh obyčejných lidí, kteří se snaží prožít smysluplný život, i když jim dějiny staví do cesty nejrůznější překážky. Kniha pro čtenáře, kteří mají rádi příběh.


Specifikace Alena Mornštajnová: Slepá mapa

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 149 Kč

Kniha – autor Alena Mornštajnová, 396 stran, česky, pevná s přebalem matná. Anna, Alžběta, Anežka. Tři ženy, tři generace, jedna rodina a mnoho životních zvratů, traumat a tajemství. Příběh začíná před první světovou válkou, kdy Anna, vypravěččina babička, odjíždí přes odpor svých rodičů s vyvoleným Antonínem do pohraničního městečka na severu Čech. Jako by počáteční písmeno jejich jmen vyjadřovalo naději, že právě tady spolu mohou začít nový život. Jméno však současně symbolizuje i to, co si vybrat nemůžeme, co » ... a dál?

Produkt Alena Mornštajnová: Slepá mapa

Alena Mornštajnová: Slepá mapa - parametry

Název produktu: Alena Mornštajnová: Slepá mapa
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 149 Kč
Maximální cena: 329 Kč
Ušetríte až: 180 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 5 bodů z 5
Počet hodnocení: 3 x
Hodnocení:
  • 5
Podrobný popis:

Slepá mapa - Alena Mornštajnová. Anna, Alžběta, Anežka. Tři ženy, tři generace, jedna rodina a mnoho životních zvratů, traumat a tajemství Nestává se často, že by do redakční e-mailové schránky přišel rukopis, u nějž by už od prvního odstavce bylo zřejmé, že jde o knihu, která musí být vydána. Románová sága dosud neznámé Aleny Mornštajnové je právě takovým ojedinělým případem. Příběh začíná před první světovou válkou, kdy Anna, vypravěččina babička, odjíždí přes odpor svých rodičů s vyvoleným Antonínem do pohraničního městečka na severu Čech. Jako by počáteční písmeno jejich jmen vyjadřovalo naději, že právě tady spolu mohou začít nový život. Jméno však současně symbolizuje i to, co si vybrat nemůžeme, co je nám dáno jako rodinné dědictví, které si přese všechno odhodlání ke změně vždy neseme s sebou. Anebo také osud, na jehož zkoušky máme jen pramalý vliv. Nový začátek se tak záhy proměňuje v boj o přežití, když je Antonín na frontě raněn a u Anny propuká tuberkulóza. O čtvrt století později pak čeká jiný nový začátek i na jejich dceru Alžbětu, která musí prchat před německou armádou zabírající pohraničí, a po dalším půlstoletí změní dramatický zásah osudu — tentokrát v podobě důstojníka StB — i život vypravěčky příběhu, Anežky. Drama života tří žen napnuté mezi vůlí po novém začátku a bezmocí vůči dějinám, vlastnímu „genetickému kódu“ i osudu líčí vypravěčka s porozuměním, ale současně též s provokativním nadhledem a sebeironií. I tak lze koneckonců chápat poslední větu románu: „Teď už je to jen na mně…“ Aleně Mornštajnové se nade všechnu pochybnost podařilo napsat strhující a mnohovrstevnatý románový příběh, v němž sleduje nejen životy tří hlavních hrdinek, ale i řadu dalších postav, a zdá se, že její kniha bude podobným zjevením, jako byla kdysi Paměť mojí babičce Petry Hůlové. Alena Mornštajnová vystudovala angličtinu a češtinu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. V současné době pracuje jako lektorka anglického jazyka a překladatelka. Žije ve Valašském Meziříčí. Slepá mapa - Alena Mornštajnová od nakladatelství v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.