MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Alena Mornštajnová: Hotýlek

Próza - beletrie

Alena Mornštajnová: Hotýlek

Hodnocení: 3x
  • 4.33333
EAN: 9788074914966

Některé věci jako by existovaly mimo čas. Zůstávají stejné navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům i počasí. Takový je i hotel– vlastně spíš hodinový hotýlek – pana Leopolda, založený v dobách první republiky a nabízející párům potěšení a rozkoš za protektorátu, a dokonce i poté, co ho znárodnili komunisté. Oč ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.734
skladem

Jaké má kniha
Hotýlek
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Alena Mornštajnová: Hotýlek

Čerstvá hodnocení Alena Mornštajnová: Hotýlek

  • 5

Nela Pilátová, 28. prosince 2015

Historie jedné rodiny, kniha plná příběhů a zvratů. Nerada jsem se s hrdiny knihy loučila. Škoda že nemá druhý díl.


  • 5

Jana Faltýnová, 25. září 2015

Po Slepé mapě další neuvěřitelně čtivý román. Příběh rodiny provozující hotýlek za městem.


Specifikace Alena Mornštajnová: Hotýlek

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 279 Kč

Kniha – autor Alena Mornštajnová, 320 stran, česky, pevná s přebalem matná. Některé věci jakoby existovaly mimo čas. Zůstávají stejné navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům i počasí. Takový je i hotel pana Leopolda, vlastně spíše hodinový hotýlek, založený v dobách první republiky a nabízející potěšení a rozkoš pánům za protektorátu a dokonce i poté, co ho znárodnili komunisté. Oč více přímočaré lásky ale nabízely hotelové pokoje, o to osudovější a dramatičtější vztahy a odehrávaly v rodině majitele a » ... a dál?

Produkt Alena Mornštajnová: Hotýlek

Alena Mornštajnová: Hotýlek - parametry

Název produktu: Alena Mornštajnová: Hotýlek
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 279 Kč
Maximální cena: 339 Kč
Ušetríte až: 60 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4.33 bodů z 5
Počet hodnocení: 3 x
Hodnocení:
  • 4.33333
Podrobný popis:

Některé věci jako by existovaly mimo čas. Zůstávají stejné navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům i počasí. Takový je i hotel– vlastně spíš hodinový hotýlek – pana Leopolda, založený v dobách první republiky a nabízející párům potěšení a rozkoš za protektorátu, a dokonce i poté, co ho znárodnili komunisté. Oč více přímočaré lásky ale nabízely hotelové pokoje, o to osudovější a dramatičtější vztahy se odehrávaly v rodině majitele a posléze správce.Po velmi úspěšném románu Slepá mapa, popisujícím dramatické životní osudy tří generací žen, se v nové knize autorka věnuje především mužskému hrdinovi: Leopoldovu vnukovi Václavu Mánesovi, který převzal vedení hotýlku v šedesátých letech. Václav je muž bez jasných názorů i charakteru, což mu umožňuje obratně proplouvat komunistickým režimem a držet rodinný podnik stále pohromadě. To má však zničující vliv na vztahy v rodině i životy lidí, kteří se ocitnou v jeho blízkosti. Ve svém novém románu Mornštajnová potvrzuje, že je rozenou vypravěčkou, která dokáže čtenáře strhnout.

Alena Mornštajnová (nar. 1963) vystudovala angličtinu a češtinu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. V současné době pracuje jako lektorka anglického jazyka a překladatelka. Žije ve Valašském Meziříčí. V roce 2013 vyšel její debutový román Slepá mapa, který byl nominován na Cenu Česká kniha 2014. Některé věci jakoby existovaly mimo čas. Zůstávají stejné navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům i počasí. Takový je i hotel pana Leopolda, vlastně spíše hodinový hotýlek, založený v dobách první republiky a nabízející potěšení a rozkoš pánům za protektorátu a dokonce i poté, co ho znárodnili komunisté. Oč více přímočaré lásky ale nabízely hotelové pokoje, o to osudovější a dramatičtější vztahy a odehrávaly v rodině majitele a posléze správce.

Autor: Alena MornštajnováRok vydání: 2015Vazba: Pevná s přebalem matnáISBN: 978-80-7491-496-6Počet stran: 320Rozměry: 206,0 x 143,0 x 32,0


Recenze Alena Mornštajnová: Hotýlek

Nela Pilátová, 28. prosince 2015Historie jedné rodiny, kniha plná příběhů a zvratů. Nerada jsem se s hrdiny knihy loučila. Škoda že nemá druhý díl.
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Jana Faltýnová, 25. září 2015Po Slepé mapě další neuvěřitelně čtivý román. Příběh rodiny provozující hotýlek za městem.
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Alena Mornštajnová: Hotýlek

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.