MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Alena Mornštajnová: Hana

Knihy

Alena Mornštajnová: Hana

Hodnocení: 1x
 • 5
EAN: 9788074919404

Hana - Alena Mornštajnová Třetí román úspěšné české autorky. Existuje-li něco, co prověřuje opravdovost lidského života, pak je to utrpení. A existuje-li něco, co život znehodnocuje, pak je to utrpení, které člověk působí jiným. Jenže co když je přesto nevinen? Co když je to všechno jen shoda okolností a člověk je ...a dál?

Radost vám udělá:
 • 4.77958
skladem

Jaké má kniha
Hana
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Srovnání cen Alena Mornštajnová: Hana

Alena Mornštajnová: Hana v kostce

Průměrné hodnocení

5,0
 • 5

Na základě 1 hodnocení

100 % zákazníků vám produkt doporučuje

Pro a proti Alena Mornštajnová: Hana

 • Krásně vyprávěný příběh plný dramatických situací a emocí. Autorka dokáže skvěle vystihnout dobu a čtenáře dostat do kůže hrdinky.

 • Chvílemi moc smutné :)

Čerstvá hodnocení Alena Mornštajnová: Hana

 • 5

Anna v. C., 4. července 2019

 • Krásně vyprávěný příběh plný dramatických situací a emocí. Autorka dokáže skvěle vystihnout dobu a čtenáře dostat do kůže hrdinky.

 • Chvílemi moc smutné :)

Úžasné. Kniha je inspirovaná skutečnými událostmi, což ještě přidává na tom, jak silně na čtenáře zapůsobí.


Specifikace Alena Mornštajnová: Hana

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 229 Kč

Kniha – Skvěle hodnocený román úspěšné české autorky. Příběh, který vychází ze skutečných událostí, popisuje ve strhujícím tempu a se smyslem pro dramatičnost, až má čtenář pocit, že sleduje napínavý film - autor Alena Mornštajnová, 310 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá. Třetí román úspěšné české autorkyExistuje-li něco, co prověřuje opravdovost lidského života, pak je to utrpení. A existuje-li něco, co život znehodnocuje, pak je to utrpení, které člověk působí jiným. Jenže co když je přesto » ... a dál?

Produkt Alena Mornštajnová: Hana

Alena Mornštajnová: Hana - parametry

Název produktu: Alena Mornštajnová: Hana
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 229 Kč
Maximální cena: 312 Kč
Ušetríte až: 83 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
 • 5
Podrobný popis:

Hana - Alena Mornštajnová Třetí román úspěšné české autorky. Existuje-li něco, co prověřuje opravdovost lidského života, pak je to utrpení. A existuje-li něco, co život znehodnocuje, pak je to utrpení, které člověk působí jiným. Jenže co když je přesto nevinen? Co když je to všechno jen shoda okolností a člověk je pouze bezmocným nástrojem osudu? Je zima roku 1954 a devítiletá Mira se přes zákaz rodičů vypraví k řece jezdit na ledových krách. Spadne do vody, čímž se její neposlušnost prozradí, a je za to potrestána tím, že na rodinné oslavě nedostane zákusek. Nevinná příhoda z dětství však pro Miru znamená zásadní životní zvrat. Následuje tragédie, která ji na dlouhá léta připoutá k nemluvné a depresivní tetě Haně a odhalí pohnutou rodinnou historii, jež nadále popluje s proudem jejího života jako ledová kra. Příběh, který vychází ze skutečných událostí, popisuje Alena Mornštajnová ve strhujícím tempu a se smyslem pro dramatičnost, až má čtenář pocit, že sleduje napínavý film. Zůstává jen otázka, zda se kra osudu nakonec přece jen rozpustí… z kategorie Knihy | Beletrie | Česká a slovenská beletrie od HOST naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Příběh podle skutečnosti staví na válečných a poválečných událostech ve Valašském Meziřící a epidemii tyfu, která oblast zasáhla v roce 1954. Malá Mira žije svůj normální život s rodinou v době, kdy nemoc udeří. Jako zázrakem zůstane nenakažena ona a ještě její depresivní teta Hana, která nemoc přežila před lety v koncentračním táboře. Jejich životy se díky tragédii spojí a je patrné, že jejich osudy mají hodně společného - jejich dětské sny a životní plány překazila krutá realita. Přes truchlivý námět není kniha smutná, je svým způsobem líbivá a laskavá. Příběh vypráví o skutečném životě a opravdových pocitech. Jedním z hlavních témat je holokaust, který autorka líčí i z hlediska myšlení a pocitů lidí, kteří jím byli zasaženi. Devítiletá Mira zlobila a za trest nedostala na rodinné oslavě zákusek. Řízením osudu je právě tohle zlomový moment, který spoutá její budoucnost s životem podivínské, nemluvné tety Hany a odhalí pohnutou rodinnou historii.


Recenze Alena Mornštajnová: Hana

Anna v. C., 4. července 2019


PRO:   Krásně vyprávěný příběh plný dramatických situací a emocí. Autorka dokáže skvěle vystihnout dobu a čtenáře dostat do kůže hrdinky.
PROTI:   Chvílemi moc smutné :)

Úžasné. Kniha je inspirovaná skutečnými událostmi, což ještě přidává na tom, jak silně na čtenáře zapůsobí.
Hodnocení:
 • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Alena Mornštajnová: Hana

 • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2020 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.