Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Alena Křížková: Slavné vily Prahy 6 – Osada Baba 1932-1936

Učebnice/Odborná literatura

Alena Křížková: Slavné vily Prahy 6 – Osada Baba 1932-1936

Hodnocení: 1x
  • 4

Slavné vily Prahy 6 – Osada Baba 1932-1936 - Alena Křížková, Vladimír Šlapeta, Petr Ulrich. Nakladatelství FOIBOS ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 připravuje novou publikaci, věnovanou tentokráte významné meziválečné akci Svazu československého díla (SČSD), výstavě a realizaci Osady Baba v Praze, jež se řadí k ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.93939
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Alena Křížková: Slavné vily Prahy 6 – Osada Baba 1932-1936

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 450 Kč

Nakladatelství FOIBOS ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 připravuje novou publikaci, věnovanou tentokráte významné meziválečné akci Svazu československého díla (SČSD), výstavě a realizaci Osady Baba v Praze, jež se řadí k výraznému a úspěšnému počinu moderní –funkcionalistické architektury v tehdejším Československu. ... a dál?

Produkt Alena Křížková: Slavné vily Prahy 6 – Osada Baba 1932-1936

Alena Křížková: Slavné vily Prahy 6 – Osada Baba 1932-1936 - parametry

Název produktu: Alena Křížková: Slavné vily Prahy 6 – Osada Baba 1932-1936
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 450 Kč
Maximální cena: 450 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Slavné vily Prahy 6 – Osada Baba 1932-1936 - Alena Křížková, Vladimír Šlapeta, Petr Ulrich. Nakladatelství FOIBOS ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 připravuje novou publikaci, věnovanou tentokráte významné meziválečné akci Svazu československého díla (SČSD), výstavě a realizaci Osady Baba v Praze, jež se řadí k výraznému a úspěšnému počinu moderní –funkcionalistické architektury v tehdejším Československu. Kniha je dalším příspěvkem k historiografii tohoto mimořádně plodného období československé architektury v mezinárodním kontextu. Pečlivě dokumentuje průběh příprav, urbanistický kontext, zahraniční souvislosti, podrobně se věnuje též samotnému SČSD, stejně jako jeho úloze a vlivu na moderní architekturu u nás. Na rozdíl od dvou předešlých (Baba. Osada Svazu čs. díla Praha a Osada Baba, plány a modely, obě z roku 2000) se kniha podrobněji věnuje zejména úloze stavebníků, jejich osudům a životním peripetiím v návaznosti na zrealizovanou výstavu bydlení v roce 1932 ale i pozdější dostavby, přináší také celou řadu nových a dosud nepublikovaných archivních materiálů. Publikace uvádí text dvou rozhlasových projevů k výstavě , jeden Lubomíra Šlapety, druhý Ladislava Žáka. Autory knihy jsou Vladimír Šlapeta a Petr Urlich, profesoři historie moderní architektury na ČVUT, VUT a UJEP a osvědčení znalci v oboru, další autorkou je mladá, talentovaná historička Alena Křížková. Slavné vily Prahy 6 – Osada Baba 1932-1936 - Alena Křížková, Vladimír Šlapeta, Petr Ulrich od nakladatelství Foibos v kategorii | | Architektura za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.