Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Aldebaran Země z pohledu astronoma - Luboš Kohoutek

Učebnice/Odborná literatura

Aldebaran Země z pohledu astronoma - Luboš Kohoutek

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha českého astronoma žijícího v Německu pohlíží na naši rodnou planetu z nadhledu astronomických poznatků i našich znalostí o stavbě vesmíru. Sleduje také vývoj našeho názoru na Zemi, lidstvo a jeho postavení ve vesmíru. Tohoto pohledu pak využívá k zamyšlení na stávajícími hrozbami pro lidstvo ať už jde o ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Aldebaran Země z pohledu astronoma - Luboš Kohoutek koupíte i tady

Specifikace Aldebaran Země z pohledu astronoma - Luboš Kohoutek

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 48 Kč

Kniha českého astronoma žijícího v Německu pohlíží na naši rodnou planetu z nadhledu astronomických poznatků i našich znalostí o stavbě vesmíru. Sleduje také vývoj našeho názoru na Zemi, lidstvo a jeh ... a dál?

Produkt Aldebaran Země z pohledu astronoma - Luboš Kohoutek

Aldebaran Země z pohledu astronoma - Luboš Kohoutek - parametry

Název produktu: Aldebaran Země z pohledu astronoma - Luboš Kohoutek
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 48 Kč
Maximální cena: 73 Kč
Ušetríte až: 25 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha českého astronoma žijícího v Německu pohlíží na naši rodnou planetu z nadhledu astronomických poznatků i našich znalostí o stavbě vesmíru. Sleduje také vývoj našeho názoru na Zemi, lidstvo a jeho postavení ve vesmíru. Tohoto pohledu pak využívá k zamyšlení na stávajícími hrozbami pro lidstvo ať už jde o klimatické změny, zhoršování kvality prostředí či energetickou krizi. V předmluvě knihy autor uvádí: „Jako cíl tohoto spisku jsem si určil podat informaci o Zemi (z pohledu astronoma) a především vyjádřit varování v tom smyslu, že by mohla civilizace lidí vážně doplatit na prudce se zhoršující životní podmínky - pokud by nedošlo k radikální změně. Současný stav životních podmínek se již bohužel změnit nedá, ten je dán. Je dán i jejich stav v blízké budoucnosti, tj. ve 20-30 letech. Přivedla k němu i dosavadní organizace společnosti. Ta má, podle mého názoru, i velký význam v budoucnosti. Pohled astronoma do budoucnosti je ale málo kompetentní – otázky budoucnosti lidstva spadají do jiných oborů, do oborů jako je politologie, sociologie, hospodářství, futurologie. Zdá se mi, že nutná radikální změna politiky v přístupu k životním podmínkám vyžaduje i určitý vývoj v organizaci společnosti. Ten si netroufám odhadnout. Čtenáři, doufejme, uznají, že neuzavírám toto téma, jak by si snad zasluhovalo, pohledem do budoucnosti lidstva.“ Autor knihy Luboš Kohoutek, Vydavatelstvo Aldebaran,


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.