Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Albrecht Jockenhövel: Dějiny světa 1

Knihy osobnosti a fakta

Albrecht Jockenhövel: Dějiny světa 1

Hodnocení: 1x
  • 4

Dějiny světa 1 – Od počátku do roku 1200 př. Kr. - Albrecht Jockenhövel . První svazek šestidílné edice zpracovává nejstarší dějiny v širokém geografickém záběru od Afriky přes Evropu a Asii až po Ameriku. Editorem svazku je emeritní profesor archeologie na univerzitě v Münsteru Albrecht Jockenhövel. Úvodní kapitoly ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8849
skladem

Jaké má kniha
Dějiny světa 1
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Albrecht Jockenhövel: Dějiny světa 1 koupíte i tady

Specifikace Albrecht Jockenhövel: Dějiny světa 1

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 426 Kč

Globální dějiny od počátků do 21. století vydané prestižním německým nakladatelstvím WBG, přináší nový pohled na celek světových dějin od jejich počátků až po současnou éru globalizovaného světa. První díl zahrnuje období do roku 1200 př. Kr. ... a dál?

Produkt Albrecht Jockenhövel: Dějiny světa 1

Albrecht Jockenhövel: Dějiny světa 1 - parametry

Název produktu: Albrecht Jockenhövel: Dějiny světa 1
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 426 Kč
Maximální cena: 598 Kč
Ušetríte až: 172 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dějiny světa 1 – Od počátku do roku 1200 př. Kr. - Albrecht Jockenhövel . První svazek šestidílné edice zpracovává nejstarší dějiny v širokém geografickém záběru od Afriky přes Evropu a Asii až po Ameriku. Editorem svazku je emeritní profesor archeologie na univerzitě v Münsteru Albrecht Jockenhövel. Úvodní kapitoly sledují fyzický a mentální vývoj rodu Homo sapiens. Od počátku doby kamenné až po její konec před zhruba 10 000 lety byly jedinými způsoby získávání obživy lov a sběr – ty také přispěly k zformování dnešní podoby člověka a umožnily mu rozšířit se ještě před koncem doby ledové po všech kontinentech. S počátkem neolitu začala vznikat první velká sídliště a předměstské struktury, jež se pak přirozeně vyvinuly v první vyspělé civilizace. V centru pozornosti jsou nejen nejznámější civi­lizace starověku – Egypt, Mezopotámie, Arabský poloostrov, povodí Indu, říše Chetitů v Malé Asii či Středomoří –, ale i nejstarší kultury Afriky, Číny, starověké Ameriky a odlehlé oblasti na okraji obydleného světa, v Arktidě. Autoři uplatňují širokou škálu přístupů zahrnující sociální, hospodářské a kulturní dějiny, a přinášejí tak plastický obraz nejstarší minulosti světa. "Postupující globalizace propojuje dnes již téměř všechno lidské dění. Vnímáme její slibné i tísnivé stránky a napadá nás také řada otázek. Předkládané Dějiny světa odpovídají fundovaně na ty, které hledají orientaci a pochopení zkoumáním prehistorie a historie lidstva, jeho geneze a vývoje jeho kultur. Při četbě šestisvazkových Dějin, zpracovaných na špičkové úrovni dnešní vědy, nám přijde nejspíše na mysl i globální odpovědnost, kterou máme my lidé vůči sobě navzájem i společně vůči světu.", Prof. PhDr. Luboš Kropáček, CSc. "Jde ... o zajímavý a užitečný přehled, cenný zejména svou šíří pokrývající vývoj lidské společnosti ve všech částech světa. Z hlediska českého čtenáře je zajímavý i tím, jak prameny pocházející z našeho území zařazuje do širšího kontextu evropského vývoje.", Prof. dr. Ladislav Bareš. "Tyto Dějiny světa vůbec poprvé podávají historii lidstva, jež zohledňuje všechny doby a kultury. ... Poprvé jsou tu dějiny lidstva vypsány z globální perspektivy.", Prof. Dr. H. Schmidt-Glintzer"V protikladu ke starším publikacím o globálních dějinách ... činí si tyto Dějiny světa nárok na to, být skutečně všeobsáhlé. ... Ke slovu přitom přichází různé významy pojmu "globáln", tak jak se váží k různým obdobím.", Dr. Enno Eimers. Dějiny světa 1 – Od počátku do roku 1200 př. Kr. - Albrecht Jockenhövel od nakladatelství v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.