Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Albrecht Jockenhövel: Dějiny světa 1

Knihy osobnosti a fakta

Albrecht Jockenhövel: Dějiny světa 1

Hodnocení: 1x
  • 4

Dějiny světa 1 – Od počátku do roku 1200 př. Kr. - Albrecht Jockenhövel . První svazek šestidílné edice zpracovává nejstarší dějiny v širokém geografickém záběru od Afriky přes Evropu a Asii až po Ameriku. Editorem svazku je emeritní profesor archeologie na univerzitě v Münsteru Albrecht Jockenhövel. Úvodní kapitoly ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Dějiny světa 1
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Albrecht Jockenhövel: Dějiny světa 1 koupíte i tady

Specifikace Albrecht Jockenhövel: Dějiny světa 1

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 224 Kč

První svazek šestidílné edice zpracovává nejstarší dějiny v širokém geografickém záběru od Afriky přes Evropu a Asii až po Ameriku. Editorem svazku je emeritní profesor archeologie na univerzitě v Mün ... a dál?

Produkt Albrecht Jockenhövel: Dějiny světa 1

Albrecht Jockenhövel: Dějiny světa 1 - parametry

Název produktu: Albrecht Jockenhövel: Dějiny světa 1
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 224 Kč
Maximální cena: 694 Kč
Ušetríte až: 470 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dějiny světa 1 – Od počátku do roku 1200 př. Kr. - Albrecht Jockenhövel . První svazek šestidílné edice zpracovává nejstarší dějiny v širokém geografickém záběru od Afriky přes Evropu a Asii až po Ameriku. Editorem svazku je emeritní profesor archeologie na univerzitě v Münsteru Albrecht Jockenhövel. Úvodní kapitoly sledují fyzický a mentální vývoj rodu Homo sapiens. Od počátku doby kamenné až po její konec před zhruba 10 000 lety byly jedinými způsoby získávání obživy lov a sběr – ty také přispěly k zformování dnešní podoby člověka a umožnily mu rozšířit se ještě před koncem doby ledové po všech kontinentech. S počátkem neolitu začala vznikat první velká sídliště a předměstské struktury, jež se pak přirozeně vyvinuly v první vyspělé civilizace. V centru pozornosti jsou nejen nejznámější civi­lizace starověku – Egypt, Mezopotámie, Arabský poloostrov, povodí Indu, říše Chetitů v Malé Asii či Středomoří –, ale i nejstarší kultury Afriky, Číny, starověké Ameriky a odlehlé oblasti na okraji obydleného světa, v Arktidě. Autoři uplatňují širokou škálu přístupů zahrnující sociální, hospodářské a kulturní dějiny, a přinášejí tak plastický obraz nejstarší minulosti světa. "Postupující globalizace propojuje dnes již téměř všechno lidské dění. Vnímáme její slibné i tísnivé stránky a napadá nás také řada otázek. Předkládané Dějiny světa odpovídají fundovaně na ty, které hledají orientaci a pochopení zkoumáním prehistorie a historie lidstva, jeho geneze a vývoje jeho kultur. Při četbě šestisvazkových Dějin, zpracovaných na špičkové úrovni dnešní vědy, nám přijde nejspíše na mysl i globální odpovědnost, kterou máme my lidé vůči sobě navzájem i společně vůči světu.", Prof. PhDr. Luboš Kropáček, CSc. "Jde ... o zajímavý a užitečný přehled, cenný zejména svou šíří pokrývající vývoj lidské společnosti ve všech částech světa. Z hlediska českého čtenáře je zajímavý i tím, jak prameny pocházející z našeho území zařazuje do širšího kontextu evropského vývoje.", Prof. dr. Ladislav Bareš. "Tyto Dějiny světa vůbec poprvé podávají historii lidstva, jež zohledňuje všechny doby a kultury. ... Poprvé jsou tu dějiny lidstva vypsány z globální perspektivy.", Prof. Dr. H. Schmidt-Glintzer"V protikladu ke starším publikacím o globálních dějinách ... činí si tyto Dějiny světa nárok na to, být skutečně všeobsáhlé. ... Ke slovu přitom přichází různé významy pojmu "globáln", tak jak se váží k různým obdobím.", Dr. Enno Eimers. Dějiny světa 1 – Od počátku do roku 1200 př. Kr. - Albrecht Jockenhövel od nakladatelství v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.