MENU

Srovnání cen » Hobby, koníčky » Společenské hry » Karetní hry » Srovnání cen Albi: Dominion

Karetní hry

Albi: Dominion cena od 0 Kč

Albi: Dominion

Hodnocení: 38x
  • 3.76316

Dominon je atraktivní společenská hra, během které budete budovat vlastní říši. A to z úplného minima financí i prostředků. Šikovností i důvtipem však postupně vybudujete mocnou říši, které se žádná jiná nevyrovná. Vítězem se stává ten hráč, který získá ten největší majetek. Hra Dominion nabízí skvělou zábavu pro celou rodinu nebo partu přátel. Užijte si při ní mnoho zábavy i vypjatých situacích. Pořiďte si ji i vy a dostaňte se na vrchol! více podrobností

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Vždycky máte na vybranou

Albi: iKNOW

Albi: iKNOW

od 619 Kč

MATTEL UNO - karty

MATTEL UNO - karty

od 159 Kč

Albi: Dominion - parametry

Název produktu: Albi: Dominion
Výrobce: ALBI
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.76 bodů z 5
Počet hodnocení: 38 x
Hodnocení:
  • 3.76316
Podrobný popis:

Dominion od Albi - společenská hra

Stojíte na počátku budování své vlastní říše a nemáte nic než trochu peněz a malé pozemky. Avšak brány světa jsou otevřeny dokořán, říše vzkvétá zakládáním nových vesnic, založením tržiště či vztyčením trůnního sálu. Jenže jsou tu také zdatní soupeři, a tak je třeba rozšířit svoji říši co nejrychleji. Jen tak se stanete pánem nejmocnějšího dominia. Rafinovaný herní systém se v každé partii postará o nové napětí.

S čím se hraje:

130 karet peněz (60 měďáků, 40 stříbrňáků, 30 zlaťáků)

252 karet království (10 od každého druhu)

30 karet kleteb

7 prázdných karet

33 základních karet (od každé karty království jedna)

Cíl hry: Vytvořit své vlastní dominium, které se bude skvět zlatem,provinciemi, obyvateli, velkým hradem a dalšími stavbami. Hráč s největším majetkem vyhrává.

JAK SE HRAJE?

Každý hráč obdrží 7 měďákù a 3 statky. To je jeho počáteční jmění, které zamíchá a vezme si z balíčku 5 karet. Do zásoby se vybere 10 sad karet království, sady peněz a vítězných bodů. Hráč na tahu provádí 3 fáze: akční, nákupní a úklidovou. Akční fáze - hráč může zahrát jednu akční kartu a odložit ji před sebe. Akční karty umožňují hráčům provádět v rámci svého tahu speciální akce. Nákupní fáze - hráč může získat výměnou za peníze 1 kartu ze zásoby. Peníze odloží před sebe spolu se zakoupenou kartou. Úklidová fáze - hráč umístí všechny karty ze svého hracího prostoru na svůj odkládací balíček. To se týká všech akčních karet a karet peněz, které během svého tahu odehrál. Na odkládací balíček rovněž odloží zbylé karty v ruce. Jakmile hráč odehraje všechny tři fáze, dobere si znovu 5 karet do ruky ze svého balíčku karet. Je-li balíček karet vyčerpaný, zamíchá svùj odkládací balíček a vezme si zbývající karty z něho. Hra končí, jakmile se vyčerpá balíček karet provincií nebo vyčerpají-li se kterékoli 3 balíčky karet ze zásoby na stole. Vítězí hráč, který nákupem karet se statky, vévodstvími a provinciemi získal nejvíce vítězných bodů. Dominion získává jedno ocenění za druhým Mensa Select Výběr americké Mensy Každý rok americká Mensa vybírá hry,ve kterých se soutěží na Mind Games. Spiel des Jahres Hra roku 2009 v Německu Nejprestižnější ocenění, které uděluje porota herních specialistů a novinářů od roku 1979. The Dice Tower Hráčské ocenění Internetová anketa hráčů z celého světa. Dominion získal v rámci této ankety 3 ocenění. International Gamers Awards Mezinárodní hráčská ocenění-nominace V rámci této ankety je zatím Dominion v Nominaci na strategickou hru roku 2009. Je jedním z horkých favoritů.

Stolní hra Dominion - karetní hra. Po svých předcích jste zdědili šlechtické jméno a malé panství. Máte ale sen, sen o velké říši, kde budete spravedlivě vládnout a lid bude šťastně žít. Vždyť všude okolo jsou volné pozemky a malá panství s jejich malichernými vládci. Jejich lidé si přeci zaslouží lepší živobytí, sjednocené pod vaší vládou. Ale co to, jako by i ostatní vládci v okolí dostali najednou stejný nápad... Jednoduchý a netradiční her


Recenze Albi: Dominion

Tonda, 16. března 2017


PRO:   Zábava
  Při každém hraní je hra úplně jiná
  Moc hezké provedení
  Lze hrát i ve 2
PROTI:   Delší čas přípravy i hraní :-)

Zábavná hra, vzdáleně mi připomíná osadníky. Už jsme si u ní užili dost srandy, takže doporučuji.
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Albi: Dominion

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Albi: Osadníci z Katanu JUNIOR

Albi: Osadníci z Katanu JUNIOR

Na severu Katanu se bude stavět. Po vytížených cestách se trmácejí soupravy vozů skrz bláto a hluboké díry. Na hrad, kde sídlí "katanská rada" se musí dovézt mramor a sklo. Jako vůdci karavany Vám není moc do smíchu, když potulní barbaři křižují Vaší »

od 899 Kč

v 1 obchodě

Space Cowboys Jaipur

Space Cowboys Jaipur

Jaipur je dokonalá karetní hra pro dva hráče. Coby vlivný obchodník se na místním trhu pohybujete jako doma - víte, co nakupovat, prodávat, kdy nabídnout velbloudy. Stačí jen málo - dvě pečeti dokonalosti - a stanete se prvním Mahárádžovám »

od 519 Kč

ve 3 obchodech

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.