Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Alan Furst Království stínů

Próza - beletrie

Alan Furst Království stínů

Hodnocení: 1x
  • 4

Román významného a oblíbeného autora válečných a špionážních románů bude jistě pro českého čtenáře zvláště zajímavý svým vztahem k naší zemi. Odehrává se v předvečer druhé světové války, a to především v Paříži, která je v té době střediskem působení tajných služeb protihitlerovského odporu. Maďarský šlechtic ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Alan Furst Království stínů

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 39 Kč

Kniha významného autora válečných a špionážních románů je obzvláště zajímavá svým vztahem k naší zemi. Paříž v předvečer 2. světové války je střediskem protihitlerovských tajných služeb. Šlechtic Nich ... a dál?

Produkt Alan Furst Království stínů

Alan Furst Království stínů - parametry

Název produktu: Alan Furst Království stínů
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 39 Kč
Maximální cena: 248 Kč
Ušetríte až: 209 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Román významného a oblíbeného autora válečných a špionážních románů bude jistě pro českého čtenáře zvláště zajímavý svým vztahem k naší zemi. Odehrává se v předvečer druhé světové války, a to především v Paříži, která je v té době střediskem působení tajných služeb protihitlerovského odporu. Maďarský šlechtic Nicholas Morath těšící se z poklidného života pařížské smetánky se stále hlouběji zaplétá do sítě nejrůznějších politických zájmů. Na žádost svého strýce hraběte Jánose Polányiho, maďarského diplomata působícího v Paříži, čas od času lehkovážně splní drobný úkol. Je strýcem vyslán, aby převedl ohroženého spolupracovníka tajně přes hranice, jindy pomáhá při útěku z vězení. Tato činnost jej neúprosně strhává do víru mocenských her, které jsou čím dál tím nebezpečnější - v době, kdy se nad Evropou začínají stahovat mračna války, a kdy vzít život jinému může znamenat zachránit si ten svůj. Román sleduje dobrodružství Nicholase Moratha v dusné atmosféře předválečného období při plnění svěřených misí odehrávajících se v Rakousku, Čechách, na Slovensku, v Maďarsku či na Podkarpatské Rusi a končí roku 1939 - v době, kdy jsou již karty neúprosně rozdány. Alan Furst bývá často srovnáván s Grahamem Greenem či Johnem Le Caré, protože, stejně jako oni, dokáže čtenáře mistrně vtáhnout do děje svých románů a zcela jej obklopit atmosférou doby, v níž se jeho vyprávění odehrává. Původně novinář, proslavil se již svým prvním románem Night Soldiers. Narodil se v New Yorku, ale dlouhá léta žil ve Francii, zvláště pak v Paříži. Nyní bydlí a píše na americkém Long Islandu. Království stínů - Alan Furst; Ondřej Kaluš. Kniha významného autora válečných a špionážních románů je obzvláště zajímavá svým vztahem k naší zemi. Paříž v předvečer 2. světové války je střediskem protihitlerovských tajných služeb. Šlechtic Nicholas Morath, těšící se z života pařížské smetánky, se zaplétá do sítě politických zájmů. Román popisuje jeho dobrodružné mise odehrávající se po celé střední Evropě na sklonku roku 1939. Království stínů - Alan Furst; Ondřej Kaluš od nakladatelství v kategorii Beletrie | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.