Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Adam Hnojil, Patrik Šimon: Zamlčená moderna/Iluze a sny

Knihy

Adam Hnojil, Patrik Šimon: Zamlčená moderna/Iluze a sny

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Zamlčená moderna/Iluze a sny - Adam Hnojil, Patrik Šimon . Publikace je pokusem o hlubší sondu do vztahů mezi německým a českým uměním v období od konce 19. století do třicátých let 20. století. Mapováním mezer v prostředí diskontinuitního vývoje umění moderny a avantgardy, ale také solitérních projevů rozmanité ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89133
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Adam Hnojil, Patrik Šimon: Zamlčená moderna/Iluze a sny koupíte i tady

Specifikace Adam Hnojil, Patrik Šimon: Zamlčená moderna/Iluze a sny

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 739 Kč

Publikace je pokusem o hlubší sondu do vztahů mezi německým a českým uměním v období od konce 19. století do třicátých let 20. století. ... a dál?

Produkt Adam Hnojil, Patrik Šimon: Zamlčená moderna/Iluze a sny

Adam Hnojil, Patrik Šimon: Zamlčená moderna/Iluze a sny - parametry

Název produktu: Adam Hnojil, Patrik Šimon: Zamlčená moderna/Iluze a sny
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 739 Kč
Maximální cena: 950 Kč
Ušetríte až: 211 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Zamlčená moderna/Iluze a sny - Adam Hnojil, Patrik Šimon . Publikace je pokusem o hlubší sondu do vztahů mezi německým a českým uměním v období od konce 19. století do třicátých let 20. století. Mapováním mezer v prostředí diskontinuitního vývoje umění moderny a avantgardy, ale také solitérních projevů rozmanité stylové i obsahové povahy, se pokoušíme hledat odpověď na otázky, v čem skutečně spočíval tradiční a v čem avantgardní koncept kultury střední Evropy. Zda údajná stylová nesmiřitelnost obou těchto tendencí pocházela z vnitřní podstaty věci nebo zda se neformovala uměle, pod tlakem sublimovaných problémů etnických minorit v prostředí stále více se diferencující česko-německo-židovské společnosti tehdejších Čech a Moravy. Konec století je předveden v záměrně rozostřené atmosféře dekadence, symbolismu a secese /F. Kupka, V. Preissig, L. Marold, F. Kobliha, J. Konůpek, F. Gellner aj./. Proti tomu se odvíjí příběh česko-německé a židovské umělecké enklávy určované nejen domácím prostředím /A. Brömse, W. Hablik, E. von Kahler, G. Kars, M. Kopf, E. Orlik/, ale i kosmopolitními zkušenostmi. Vedle toho kniha reflektuje a funkčně do příběhu zapojuje v rámcových ukázkách práce výrazných jmen evropsky etablované scény /G. Klimt, E. Munch, Al. Kubin, M. Klinger, K. Kollwitz, O. Mueller, J. Pascin/. Výpravná, reprezentativní publikace vychází souběžně v české a německé jazykové mutaci. Zamlčená moderna/Iluze a sny - Adam Hnojil, Patrik Šimon od nakladatelství Arbor vitae v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.