Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen 47 róninů

Próza - beletrie

47 róninů

Hodnocení: 1x
  • 4

47 róninů – Slabikář a pokladnice vazalské věrnosti - Takeda Izumo, Namiki Senrjú, Mijoši Šóraku. Hra zpracovává historickou událost z ledna 1703, kdy se 47 bývalých vazalů rodu pánů z Akó pomstilo za incident, který vedl k rituální sebevraždě jejich pána. Jedná se o mnohokrát a mnohými žánry zpracované téma, hra ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
47 róninů
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? 47 róninů koupíte i tady

Specifikace 47 róninů

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 193 Kč

Hra zpracovává historickou událost z ledna 1703, kdy se 47 bývalých vazalů rodu pánů z Akó pomstilo za incident, který vedl k rituální sebevraždě jejich pána. Jedná se o mnohokrát a mnohými žánry zpra ... a dál?

Produkt 47 róninů

47 róninů - parametry

Název produktu: 47 róninů
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 193 Kč
Maximální cena: 278 Kč
Ušetríte až: 85 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

47 róninů – Slabikář a pokladnice vazalské věrnosti - Takeda Izumo, Namiki Senrjú, Mijoši Šóraku. Hra zpracovává historickou událost z ledna 1703, kdy se 47 bývalých vazalů rodu pánů z Akó pomstilo za incident, který vedl k rituální sebevraždě jejich pána. Jedná se o mnohokrát a mnohými žánry zpracované téma, hra autorského kolektivu složeného z osobností Takedy Izumoa, Namiki Sósukeho a Mijošiho Šórakua nicméně patří k nejznámějším a nejcitovanějším. Děj hry pochopitelně akcentuje dlouhé a složité přípravy pomsty, které museli vazalové konat tajně a s omezením osobního kontaktu. Róninové mají ve hře coby kód přiděleny jednotlivé znaky japonské slabičné abecedy. Zároveň se během jedenácti dějství hry setkáváme s časovými skoky, respektive s retrospektivami, které dokreslují hlavní dějovou linii, tvoří detailnější pozadí hlavních událostí a vykreslují komplexní obraz japonského konceptu vazalské věrnosti. Ve hře je tak dokumentována vertikální struktura japonské společnosti, ve které jsou dodnes patrné vztahy mezi podřízeným a nadřízeným, odpovídající dřívějšímu vztahu mezi pánem a jeho vazalem. Za hlavní a dodnes živé téma hry lze označit obětování osobního štěstí a blaha vlastní rodiny ve prospěch skupinového cíle. Osud róninů, vykořeněných osobností postrádajících autoritu, je (nejen pro Japonce) dodnes aktuální, jako róninové jsou v Japonsku například označování i neúspěšní uchazeči o studium na vysoké škole. Dá se tedy říci, že důvody popularity hry „Pokladnice samurajské věrnosti“ nejsou pouze kulturní, ale i sociologické. 47 róninů – Slabikář a pokladnice vazalské věrnosti - Takeda Izumo, Namiki Senrjú, Mijoši Šóraku od nakladatelství Argo v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Takeda Izumo; Namiki Senrjú; Mijoši ŠórakuPříběh jako z čítanky aneb Pokladnice samurajské věrnostiARGO 2014Kniha, čeština, 172 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.