Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen 3x DVD - Otakar Vávra 1.

Učebnice/Odborná literatura

3x DVD - Otakar Vávra 1.

Hodnocení: 1x
  • 4

Tři nejznámější historické hity Otakara Vávry na 3 DVD. Potěšte tímto originálním dárkem jeho příznivce.  Kolekce obsahuje: JAN HUS (DVD)Roku 1412 v Betlémské kapli naslouchají tisíce pražanů kázání mistra Jana Husa, jenž pranýřuje církevní nepravosti. Tato kázání jsou trnem v oku papeži a tak vyhlašuje nad Husem ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86859
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace 3x DVD - Otakar Vávra 1.

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 149 Kč

Jan Žižka + Jan Hus + Proti všem Jan Žižka + Jan Hus + Proti všem ... a dál?

Produkt 3x DVD - Otakar Vávra 1.

3x DVD - Otakar Vávra 1. - parametry

Název produktu: 3x DVD - Otakar Vávra 1.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 149 Kč
Maximální cena: 149 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Tři nejznámější historické hity Otakara Vávry na 3 DVD. Potěšte tímto originálním dárkem jeho příznivce.  Kolekce obsahuje:

JAN HUS (DVD)Roku 1412 v Betlémské kapli naslouchají tisíce pražanů kázání mistra Jana Husa, jenž pranýřuje církevní nepravosti. Tato kázání jsou trnem v oku papeži a tak vyhlašuje nad Husem klatbu a požaduje postavit jej před církevní koncil v Kostnici.

BONUSY:slovo filmového historika,fotografie,biografie a filmografie,soudobá dokumentace,rozhovoryTitulky:české pro neslyšícíDélka: 115 minutHrají: Zdeněk Štěpánek, Karel Höger, Jan Pivec, Vlasta Matulová, Ladislav Pešek, Gustav Hilmar, Vítězslav Vejražka, Eduard Kohout, Bedřich Karen, František Smolík, Otomar Krejča st., Vladimír Řepa, Marie Tomášová, Josef Mixa, Eduard Cupák, Vladimír HlavatýRežie: Otakar VávraJAN ŽIŽKA (DVD)Druhý díl husitské revoluční trilogie „Jan Hus", „Jan Žižka“, „Proti všem" se odehrává v roce 1419 až 1420. Je to vzrušená doba pro české království. Slabý a nemocny král Václav IV., obklopený zrádnou šlechtou a ohrožovaný bratrem Zikmundem, se postaví proti vyznání pod obojí a tím proti svému lidu. Vrátí papežencům kostely a kláštery, což vyvolá bouři odporu. Ideovými vůdci lidu jsou kališničtí kněží a kazatelé, zejména Koranda a Jan Želivský. Po útoku lidu na novoměstskou radnici se postaví do čela lidu i zeman Jan Žižka z Trocnova, dosavadní velitel královy stráže.BONUSYFotografieBiografie a filmografieSoudobá dokumentaceVzpomínání Otakara VávryObrazová příloha a mapyTitulky:české pro neslyšícíDélka: 102 minutHrají: Zdeněk Štěpánek, František Horák, Karel Höger, Vlasta Matulová, Ladislav Pešek, Jan Pivec, Václav Voska, Vítězslav Vejražka, Gustav Hilmar, Miloš Kopecký, Gustav Opočenský, Vladimír Leraus, Marie Tomášová, Vilém Besser, Jaroslav Vojta, Marie VášováRežie: Otakar VávraPROTI VŠEM (DVD)Český barevný historický film, třetí díl revoluční husitské trilogie, jejímiž předchozími díly byly filmy „Jan Hus" a „Jan Žižka", Zachycuje rozmach husitského hnutí po bitvě u Sudoměře. – Proti českému království byla vyhlášena císařem Zikmundem křížová výprava, avšak český lid na vesnicích i ve městech povstal k jednotnému odporu proti křižáckému vojsku, třebaže dobře věděl, že bude v tomto boji státi sám proti všem. Sedláci i měšťané hromadně opouštěli své domovy a odcházeli budovat opevněné město Tábor, v němž by nebylo ani pánů, ani poddaných, v němž by si všichni byli rovni. Avšak již v této době …BONUSY:FotografieBiografie a filmografieSoudobá dokumentaceSlovo historika Prof. PhDr. Františka Šmahela, DrSc.Titulky:české pro neslyšícíDélka: 109 minutHrají: Zdeněk Štěpánek, Gustav Hilmar, Vlasta Matulová, Bedřich Karen, Jan Pivec, Miroslav Doležal, Václav Voska, Jana Rybářová, Petr Haničinec, Stanislav Neumann, Jaroslav Vojta, Bohuš Záhorský, Marie Vášová, Otto Lackovič, Vladimír Ráž, Eva Jiroušková, Radovan Lukavský, Václav Špidla, Vítězslav Vejražka, Eduard Kohout, Miloš Nedbal, František Horák, Vladimír Leraus, Světla Amortová, Josef Kotapiš, Blanka Wale


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.