Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Vladimír Papoušek, Petr A. Bílek: Cosmogonia - Alegorické reprezentace všeho

Učebnice/Odborná literatura

Vladimír Papoušek, Petr A. Bílek: Cosmogonia - Alegorické reprezentace všeho

Hodnocení: 1x
  • 4

Cosmogonia – Alegorické reprezentace „všeho“ - Petr A. Bílek, Vladimír Papoušek. Společná kniha dvou literárních vědců z předních bohemistických pracovišť nabízí sérii esejisticky psaných studií, jejichž tématem jsou různorodé projevy reprezentací v moderní literatuře a kultuře. Zatímco v původním kontextu ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 3.10185

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vladimír Papoušek, Petr A. Bílek: Cosmogonia - Alegorické reprezentace všeho koupíte i tady

Specifikace Vladimír Papoušek, Petr A. Bílek: Cosmogonia - Alegorické reprezentace všeho

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 155 Kč

Společná kniha dvou literárních vědců z předních bohemistických pracovišť nabízí sérii esejisticky psaných studií, jejichž tématem jsou různorodé projevy reprezentací v moderní literatuře a kultuře. ... a dál?

Produkt Vladimír Papoušek, Petr A. Bílek: Cosmogonia - Alegorické reprezentace všeho

Vladimír Papoušek, Petr A. Bílek: Cosmogonia - Alegorické reprezentace všeho - parametry

Název produktu: Vladimír Papoušek, Petr A. Bílek: Cosmogonia - Alegorické reprezentace všeho
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 155 Kč
Maximální cena: 237 Kč
Ušetríte až: 82 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Cosmogonia – Alegorické reprezentace „všeho“ - Petr A. Bílek, Vladimír Papoušek. Společná kniha dvou literárních vědců z předních bohemistických pracovišť nabízí sérii esejisticky psaných studií, jejichž tématem jsou různorodé projevy reprezentací v moderní literatuře a kultuře. Zatímco v původním kontextu anglo-amerického nového historismu byly reprezentace zkoumány především z hlediska jejich fungování v jednotlivých literárních dílech, zde se od konkrétních děl směřuje k širším teoretickým problémům, které jsou zase zpětně osvětlovány a domýšleny na ilustrativních konkrétních textech. Autoři reflektují soudobý stav uvažování o literatuře, v němž se vytratila víra ve sjednocující systémy a hodnotové hierarchie. Hlásí se k inspiraci pragmatickým uvažováním, jež je vlastní hlavnímu proudu uvažování o literatuře v anglofonních oblastech, stejně jako k potřebě spojit akademické uvažování s pedagogickým zřetelem, tedy s otázkou použitelnosti jednotlivých konceptů a termínů, které soudobá literární a kulturní teorie nabízí. Byť je jádrem jejich uvažování materiál literární, položené otázky i navrhované odpovědi zohledňují i způsoby našeho myšlení a mluvení i o výtvarném umění, popkultuře či masových médiích. Kniha nemá nabízet nové ucelené pojmové systémy, jež by měly nahradit systémy dosavadní; jejím cílem je spíše problematizovat setrvačně přejímané přístupy a vytvářet si řeč o literatuře, která poskytne prostor pro tázání spíše než pro systematizaci správných a exaktních odpovědí. Cosmogonia – Alegorické reprezentace „všeho“ - Petr A. Bílek, Vladimír Papoušek od nakladatelství Akropolis v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.