Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Václav Navrátil: O smutku, lásce a jiných věcech

Knihy

Václav Navrátil: O smutku, lásce a jiných věcech

Hodnocení: 1x
  • 4

O smutku, lásce a jiných věcech - Václav Navrátil. Obsáhlý výbor z díla významného českého filosofa, jehož práce zásadním způsobem ovlivnily české myšlení ve 30. a 40. letech 20. století. Navrátil byl autor pohybující se ve svých textech na pomezí filosofie, krásné literatury a teorie moderního umění. Jeho kniha O ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.87692
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Navrátil: O smutku, lásce a jiných věcech koupíte i tady

Specifikace Václav Navrátil: O smutku, lásce a jiných věcech

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 369 Kč

Obsáhlý výbor z díla významného českého filosofa, jehož práce zásadním způsobem ovlivnily české myšlení ve 30. a 40. letech 20. století. ... a dál?

Produkt Václav Navrátil: O smutku, lásce a jiných věcech

Václav Navrátil: O smutku, lásce a jiných věcech - parametry

Název produktu: Václav Navrátil: O smutku, lásce a jiných věcech
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 369 Kč
Maximální cena: 474 Kč
Ušetríte až: 105 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

O smutku, lásce a jiných věcech - Václav Navrátil. Obsáhlý výbor z díla významného českého filosofa, jehož práce zásadním způsobem ovlivnily české myšlení ve 30. a 40. letech 20. století. Navrátil byl autor pohybující se ve svých textech na pomezí filosofie, krásné literatury a teorie moderního umění. Jeho kniha O smutku, lásce a jiných věcech, v přítomném svazku obsažená, je srovnávána s Kulhavým poutníkem Josefa Čapka. Navrátil byl kmenovým autorem časopisu Kvart, v němž publikoval většinu svých důležitých statí. Zabýval se otázkami moderní poezie (Robert Desnos), malířství (Josef Šíma), sociálními otázkami (O sociální myšlení), současnými filosofickými proudy i krizí moderní společnosti v předvečer 2. světové války. Navrátilovo dílo ovlivnilo myšlení Jindřicha Chalupeckého a jeho programové texty Skupiny 42, s uznáním o něm psali Jan Patočka, Václav Černý i Růžena Vacková. Výbor z Navrátilova díla uspořádal Karel Srp, který je i autorem doslovu. Vedle všech významných Navrátilových textů obsahuje svazek i všechny důležité texty o něm a o jeho díle, obrazovou přílohu, jmenný rejstřík a úplnou bibliografii Navrátilova díla, kterou zpracovala Polana Bregantová. O smutku, lásce a jiných věcech - Václav Navrátil od nakladatelství Torst v kategorii | Filozofie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Obsáhlý svazek shrnuje všechny významné práce neprávem pozapomenutého vynikajícího českého filosofa, který spojoval filosofickou reflexi krizové moderní doby se zájmem o výtvarné umění. Vychází doplněno texty o autorovi, obrazovou přílohou a úplnou bibliografií jeho prací.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.