Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Tomáš Hlobil: Výuka dobrého vkusu jako státní zájem

Učebnice/Odborná literatura

Tomáš Hlobil: Výuka dobrého vkusu jako státní zájem

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Výuka dobrého vkusu jako státní zájem – Počátky pražské univerzitní estetikyve středoevropských souvislostech 1763–1805 - Tomáš Hlobil. Estetika, pojímaná jako obor kultivující vkus, mírnící vášně a upevňující mravnost, se stala důležitou součástí osvícenského programu rakouské státní výchovy (Nationalerziehung). Za ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.81504

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Tomáš Hlobil: Výuka dobrého vkusu jako státní zájem koupíte i tady

Specifikace Tomáš Hlobil: Výuka dobrého vkusu jako státní zájem

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 221 Kč

Estetika, pojímaná jako obor kultivující vkus, mírnící vášně a upevňující mravnost, se stala důležitou součástí osvícenského programu rakouské státní výchovy (Nationalerziehung). Za císaře Josefa II. byla určena jako povinný předmět pro všechny posluchače třetího ročníku rakouských filozofických fakult. Přes zjevnou nobilitaci zároveň zůstala trvale vystavena útokům ze strany jak pragmatiků, požadujících od vzdělání přípravu na výkon praktických povolání, tak konzervativních kruhů a přírodovědců. Tato první » ... a dál?

Produkt Tomáš Hlobil: Výuka dobrého vkusu jako státní zájem

Tomáš Hlobil: Výuka dobrého vkusu jako státní zájem - parametry

Název produktu: Tomáš Hlobil: Výuka dobrého vkusu jako státní zájem
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 221 Kč
Maximální cena: 304 Kč
Ušetríte až: 83 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Výuka dobrého vkusu jako státní zájem – Počátky pražské univerzitní estetikyve středoevropských souvislostech 1763–1805 - Tomáš Hlobil. Estetika, pojímaná jako obor kultivující vkus, mírnící vášně a upevňující mravnost, se stala důležitou součástí osvícenského programu rakouské státní výchovy (Nationalerziehung). Za císaře Josefa II. byla určena jako povinný předmět pro všechny posluchače třetího ročníku rakouských filozofických fakult. Přes zjevnou nobilitaci zároveň zůstala trvale vystavena útokům ze strany jak pragmatiků, požadujících od vzdělání přípravu na výkon praktických povolání, tak konzervativních kruhů a přírodovědců. Tato první monografie o počátcích pražské univerzitní estetiky zkoumá na základě archivních pramenů přednášky Carla Heinricha Seibta (1735-1806) a Augusta Gottlieba Meißnera (1753-1807) jako součást dějin evropské estetiky 18. století, zejména německé; zkoumá vznik stolice krásných věd (posléze přejmenované na stolici estetiky) jako jedné z nových kateder vzniklých na univerzitách rakouské monarchie v rámci tereziánských a josefínských reforem a zkoumá místo pražské univerzitní estetiky v české kulturní tradici chápané co možná nejvíce široce, nejen úzce jazykově česky. Výuka dobrého vkusu jako státní zájem – Počátky pražské univerzitní estetikyve středoevropských souvislostech 1763–1805 - Tomáš Hlobil od nakladatelství Togga v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.