Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Th. R. Hoffmann: Jak je poznáme? Umění baroka

Knihy naučná literatura

Th. R. Hoffmann: Jak je poznáme? Umění baroka

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Umění baroka Jak je poznáme? "Omnia est vanitas" - Všechno je marnost či Všechno pomíjí. Toto starozákonní bědování zřejmě nejlépe popisuje rozporuplnost barokního pohledu na svět. V některých oblastech Evropy sázela mocenská vůle knížat na reprezentaci, přepych a patos, v jiných krajích současně zuřily ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.65745

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Th. R. Hoffmann: Jak je poznáme? Umění baroka

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 215 Kč

"Omnia est vanitas" - Všechno je marnost či Všechno pomíjí. Toto starozákonní bědování zřejmě nejlépe popisuje rozporuplnost... ... a dál?

Produkt Th. R. Hoffmann: Jak je poznáme? Umění baroka

Th. R. Hoffmann: Jak je poznáme? Umění baroka - parametry

Název produktu: Th. R. Hoffmann: Jak je poznáme? Umění baroka
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 215 Kč
Maximální cena: 248 Kč
Ušetríte až: 33 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Umění baroka Jak je poznáme? "Omnia est vanitas" - Všechno je marnost či Všechno pomíjí.

Toto starozákonní bědování zřejmě nejlépe popisuje rozporuplnost barokního pohledu na svět. V některých oblastech Evropy sázela mocenská vůle knížat na reprezentaci, přepych a patos, v jiných krajích současně zuřily ničivé bitvy a život lidí poznamenával strach ze světa, pesimismus a pocit nejistoty. Radosti tohoto světa a touha po onom světě byly dvě stránky jedné mince, které ovlivňovaly celou uměleckou epochu baroka. Název pochází pravděpodobně od portugalského slova barroco, jež znamená nepravidelnou perlu; někteří název odvozují od jedné figury logického sylogismu, příznačného svou abnormální komplikovaností. Označuje umělecký sloh, vládnoucí v evropském umění a kultuře v 17. a v prvních desetiletích 18. století, kdy byl vystřídán rokokem.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.