Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Robert Musil: Muž bez vlastností

Próza - beletrie

Robert Musil: Muž bez vlastností

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Ústřední postavou tohoto románu, který sice zůstal torzem a který je přesto považován za jedno z nejvýznamnějších děl světové literatury našeho století, je mladý a velmi inteligentní muž Ulrich, matematik. Přičiněním svého otce se stane tajemníkem takzvané paralelní akce, jež koncem roku 1913 začíná polooficiálně ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Robert Musil: Muž bez vlastností koupíte i tady

Specifikace Robert Musil: Muž bez vlastností

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 419 Kč

Když ve 30. letech poprvé Musilův román vyšel, setkal se u kritiky s naprostým nepochopením. Teprve později byl prohlášen za největší německý román první poloviny 20. století.Rozsáhlý román, který staví Musila po bok Kafky, Joyce a Prousta, je situován do Rakouska-Uherska let 1913-1914. Mezi množstvím postav a osudů vystupuje matematik Ulrich, jenž se podílí na přípravách oslav 70. výročí panování "mírového" císaře Františka Josefa I., které připadají na rok 1918. ... a dál?

Produkt Robert Musil: Muž bez vlastností

Robert Musil: Muž bez vlastností - parametry

Název produktu: Robert Musil: Muž bez vlastností
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 419 Kč
Maximální cena: 568 Kč
Ušetríte až: 149 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Ústřední postavou tohoto románu, který sice zůstal torzem a který je přesto považován za jedno z nejvýznamnějších děl světové literatury našeho století, je mladý a velmi inteligentní muž Ulrich, matematik. Přičiněním svého otce se stane tajemníkem takzvané paralelní akce, jež koncem roku 1913 začíná polooficiálně připravovat oslavy 70. výročí panování císaře Františka Josefa. Na tomto jubileu, které ironií osudu připadá na rok 1918, se má podílet celá "k. k." monarchie /autor ji nazývá Kakánie/, tedy celé Rakousko-Uhersko. Přípravná komise hledá prostřednictvím různých výborů, zasedání, porad a dílčích akcí ideu, na jejímž základě by se měly oslavy konat. Taková vůdčí idea se přirozene nenajde, protože se najít nemůže - staré monarchii už prostě není pomoci. Společenská, politická a zejména duchovní krize se promítá do jednotlivých lidských osudů a výrazným způsobem ovlivňuje i životní postoje hlavního hrdiny... Publikace: Muž bez vlastností - Robert Musil. Když ve 30. letech poprvé Musilův román vyšel, setkal se u kritiky

s naprostým nepochopením. Teprve později byl prohlášen za největší

německý román první poloviny 20. století.Rozsáhlý román, který

staví Musila po bok Kafky, Joyce a Prousta, je situován do

Rakouska-Uherska let 1913-1914. Mezi množstvím postav a osudů

vystupuje matematik Ulrich, jenž se podílí na přípravách oslav 70.

výročí panování "mírového" císaře Františka Josefa I., které

připadají na rok 1918. Publikace: Muž bez vlastností - Robert Musil. Robert MusilOdesíláme 20.12.2013ARGO 2009Kniha, čeština, 748 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.