Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy pro děti a mládež » Srovnání cen Renáta Fučíková: Jan Amos Komenský

Knihy pro děti a mládež

Renáta Fučíková: Jan Amos Komenský

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Kniha velkého formátu a velkolepých ilustrací včetně dobových map představuje největšího ducha, jakého Čechy daly Evropě a světu - jeho život i dílo, to všechno velmi přístupnou a srozumitelnou formou. Třetí titul edice Největší Češi představuje Jana Amose Komenského jako našeho největšího filozofa, učence, který ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Renáta Fučíková: Jan Amos Komenský koupíte i tady

Specifikace Renáta Fučíková: Jan Amos Komenský

Kategorie Knihy pro děti a mládež
Nejnižší cena 223 Kč

Kniha velkého formátu a velkolepých ilustrací včetně dobových map představuje největšího ducha, jakého Čechy daly Evropě a světu - jeho život i dílo, to všechno velmi přístupnou a srozumitelnou formou.Třetí titul edice Největší Češi představuje Jana Amose Komenského jako našeho největšího filozofa, učence, který zasvětil celý svůj život šíření vědění a ideálů. Postupně jsou představeny jednotlivé osobnosti tehdejší Evropy, které při svém dramatickém putování potkal. Jedná se o knihu, která emotivně představuje » ... a dál?

Produkt Renáta Fučíková: Jan Amos Komenský

Renáta Fučíková: Jan Amos Komenský - parametry

Název produktu: Renáta Fučíková: Jan Amos Komenský
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 223 Kč
Maximální cena: 265 Kč
Ušetríte až: 42 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Kniha velkého formátu a velkolepých ilustrací včetně dobových map představuje největšího ducha, jakého Čechy daly Evropě a světu - jeho život i dílo, to všechno velmi přístupnou a srozumitelnou formou.

Třetí titul edice Největší Češi představuje Jana Amose Komenského jako našeho největšího filozofa, učence, který zasvětil celý svůj život šíření vědění a ideálů. Postupně jsou představeny jednotlivé osobnosti tehdejší Evropy, které při svém dramatickém putování potkal. Jedná se o knihu, která emotivně představuje radosti i utrpení Komenského, jeho touhy a ustavičné hledání nejvyššího dobra.

Významný prvek představuje i předložení jakési dobové fresky, pozadí událostí Komenského života, vyobrazení konfliktů třicetileté války v kontrastu s utopistickými mírovými představami našeho největšího filozofa - tak cenné a zajímavé v dnešní době společného soužití a spolupráce celé Evropy.Děj samotný je vyprávěn česky a souběžně anglicky a německy. Tím naprosto přirozeně připomíná jedno ze stěžejních děl Komenského - Brána jazyků otevřená. Čtenáři tak mohou knihu využít i k zajímavému srovnání všech jazykových verzí a zároveň i k rozšíření slovní zásoby. Kniha zároveň nalezne uplatnění i jako reprezentativní dárek do zahraničí. Vždyť čím lepším se můžeme v rámci evropské civilizace pochlubit, než naším nejvýznamnějším myslitelem, který ve své době posouval dopředu tehdejší poznání světa.

Podtitul: ComeniusAutor: Renáta FučíkováEdice: Největší Češi pro děti, mládež i rodičeRok vydání­: 2008Vazba: Pevná bez přebalu matnáISBN: 978-80-7252-219-4Počet stran: 48Rozměry: 320,0 x 240,0 x 11,0 Jan Amos Komenský (1592-1670) je světově uznávaný pedagog a filozof. Žil ve složité době - plné válek a náboženské nesnášenlivosti. Musel navždy opustit svou rodnou českou zem. Pobýval v Polsku, Anglii, Švédsku, Uhrách a Holandsku. Celý svůj dlouhý život zasvětil touze po vědění a potřebě dělit se o ně s druhými. Jako věčný poutník pozoroval svět a neúnavně v něm hledal vnitřní harmonii a světlo. Věřil, že jejich rozvíjením je možné odstranit zlobu, nenávist a války. Světově proslulé je především jeho dílo pedagogické - na svou dobu doslova revoluční. Podle Komenského mají být vychováváni a vzděláváni všichni lidé bez rozdílu, aby se všichni mohli podílet na nápravě světa. Komenský je dnes právem označován jako zakladatel moderní pedagogiky. Text v českom, anglickom a nemeckom jazyku. Preklad: Anna Bryson, Markus Pape


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.