Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Petr Steiner: Ruský formalismus - Metapoetika

Knihy

Petr Steiner: Ruský formalismus - Metapoetika

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Ruský formalismus - Petr Steiner. Ruský formalismus: Metapoetika (1984) Petra Steinera se od předchozí autoritativní knihy na toto téma, Ruský formalismus: Dějiny a doktrína (1955) Victora Erlicha, liší nejen svým podtitulem, ale i detailností pohledu. Zatímco pro Erlicha byl český strukturalismus ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.82285

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Steiner: Ruský formalismus - Metapoetika koupíte i tady

Specifikace Petr Steiner: Ruský formalismus - Metapoetika

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 181 Kč

Ruský formalismus: Metapoetika (1984) Petra Steinera se od předchozí autoritativní knihy na toto téma, Ruský formalismus: Dějiny a doktrína (1955) Victora Erlicha, liší nejen svým podtitulem, ale i detailností pohledu. Zatímco pro Erlicha byl český strukturalismus středoevropskou variantou formalismu, u Steinera jde o dva svou povahou navýsost odlišné fenomény: strukturalismus představuje nové paradigma literární vědy a formalismus interparadigmatické období, jež mu umetalo cestu. Rozrůzněnost tohoto směru Steiner » ... a dál?

Produkt Petr Steiner: Ruský formalismus - Metapoetika

Petr Steiner: Ruský formalismus - Metapoetika - parametry

Název produktu: Petr Steiner: Ruský formalismus - Metapoetika
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 181 Kč
Maximální cena: 284 Kč
Ušetríte až: 103 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Ruský formalismus - Petr Steiner. Ruský formalismus: Metapoetika (1984) Petra Steinera se od předchozí autoritativní knihy na toto téma, Ruský formalismus: Dějiny a doktrína (1955) Victora Erlicha, liší nejen svým podtitulem, ale i detailností pohledu. Zatímco pro Erlicha byl český strukturalismus středoevropskou variantou formalismu, u Steinera jde o dva svou povahou navýsost odlišné fenomény: strukturalismus představuje nové paradigma literární vědy a formalismus interparadigmatické období, jež mu umetalo cestu. Rozrůzněnost tohoto směru Steiner lapil do tří metafor a jedné synekdochy, ukazujících formalistům směr při jejich výpravě za novou, vědecky založenou, poetikou. Dělení formalismu na metaforu stroje (Šklovskij), organismu (Žirmunskij, Propp), systému (Tyňanov) a synekdochu jazyka (Jakubinskij, Tomaševskij, Jakobson) se ostatně přidržela i anglojazyčná verze Wikipedie. Publikace: Ruský formalismus - Petr Steiner. Jasné a kritické pojednání, založené na bezprostřední znalosti originálních textů a jejich komentářů. Petr SteinerMetapoetikaHOST 2011, edice Teoretická knihovnaKniha, čeština, 292 stran Autor knihy Petr Steiner, Vydavatelstvo HOST,Metapoetika


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.