Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Pavel Mücke, Miroslav Vaněk: Třetí strana trojúhelníku

Knihy naučná literatura

Pavel Mücke, Miroslav Vaněk: Třetí strana trojúhelníku

Hodnocení: 1x
  • 4

Třetí strana trojúhelníku – Teorie a praxe orální historie - Pavel Mücke, Miroslav Vaněk. Název publikace odkazuje na myšlenku amerického historika Michaela Frische, že orální historie je přístupem ke vnímání a pojímání minulosti, který se symbolicky nachází mezi „laickou“ individuální či kolektivní pamětí a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavel Mücke, Miroslav Vaněk: Třetí strana trojúhelníku koupíte i tady

Specifikace Pavel Mücke, Miroslav Vaněk: Třetí strana trojúhelníku

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 221 Kč

Název publikace odkazuje na myšlenku amerického historika Michaela Frische, že orální historie je přístupem ke vnímání a pojímání minulosti, který se symbolicky nachází mezi "laickou" individuální či kolektivní pamětí a "velkými" politickými dějinami. Kniha nejen široké badatelské obci, ale i zájemcům z řad laické veřejnosti představuje problematiku orální historie v jejích teoretických a praktických perspektivách. Druhé a doplněné vydání tohoto manuálu se snaží podat aktuální pohled na » ... a dál?

Produkt Pavel Mücke, Miroslav Vaněk: Třetí strana trojúhelníku

Pavel Mücke, Miroslav Vaněk: Třetí strana trojúhelníku - parametry

Název produktu: Pavel Mücke, Miroslav Vaněk: Třetí strana trojúhelníku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 221 Kč
Maximální cena: 401 Kč
Ušetríte až: 180 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Třetí strana trojúhelníku – Teorie a praxe orální historie - Pavel Mücke, Miroslav Vaněk. Název publikace odkazuje na myšlenku amerického historika Michaela Frische, že orální historie je přístupem ke vnímání a pojímání minulosti, který se symbolicky nachází mezi „laickou“ individuální či kolektivní pamětí a „velkými“ politickými dějinami. Kniha nejen široké badatelské obci, ale i zájemcům z řad laické veřejnosti představuje problematiku orální historie v jejích teoretických a praktických perspektivách. Druhé a doplněné vydání tohoto manuálu se snaží podat aktuální pohled na problematiku orální historie jakožto interdisciplinární metody, která významně přispívá k poznání nedávné minulosti, jejíž svědkové a pamětníci doposud žijí. Teoreticky laděná část publikace se věnuje terminologii orální historie, jejímu zrodu a vývoji v českém prostředí i v mezinárodním kontextu, dále pak problematice paměti ve vztahu k orální historii. Praktičtěji zaměřená část se zabývá možnostmi a úskalími realizace orálněhistorického výzkumu, dále pak přináší přehled analytických přístupů, zamyšlení nad interpretačními možnostmi orálněhistorických rozhovorů a konečně jsou zde probírány také otázky etiky a legislativy jako nezbytné součásti orální historie. Třetí strana trojúhelníku – Teorie a praxe orální historie - Pavel Mücke, Miroslav Vaněk od nakladatelství Karolinum v kategorii Historie a military | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.