Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Miroslav Tížik, Dilbar Alieva: Príspevok Alfreda Schütza k sociologickej teórii

Učebnice/Odborná literatura

Miroslav Tížik, Dilbar Alieva: Príspevok Alfreda Schütza k sociologickej teórii

Hodnocení: 1x
  • 4

Príspevok Alfreda Schütza k sociologickej teórii - Dilbar Alieva, Miroslav Tížik . Kniha poprvé u nás ve větším rozsahu představuje dílo významného sociologa 20. století Alfreda Schütze a přináší první překlady jeho textů. První část knihy Schützove sociologické inšpirácie pre dnešok tvoří autorské příspěvky zaměřené ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.87692
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Miroslav Tížik, Dilbar Alieva: Príspevok Alfreda Schütza k sociologickej teórii koupíte i tady

Specifikace Miroslav Tížik, Dilbar Alieva: Príspevok Alfreda Schütza k sociologickej teórii

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 366 Kč

Kniha poprvé u nás ve větším rozsahu představuje dílo významného sociologa 20. století Alfreda Schütze a přináší první překlady jeho textů. Studie o A. Schützovi jsou v češtině a slovenštině, překlady jeho textů ve slovenštině. ... a dál?

Produkt Miroslav Tížik, Dilbar Alieva: Príspevok Alfreda Schütza k sociologickej teórii

Miroslav Tížik, Dilbar Alieva: Príspevok Alfreda Schütza k sociologickej teórii - parametry

Název produktu: Miroslav Tížik, Dilbar Alieva: Príspevok Alfreda Schütza k sociologickej teórii
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 366 Kč
Maximální cena: 703 Kč
Ušetríte až: 337 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Príspevok Alfreda Schütza k sociologickej teórii - Dilbar Alieva, Miroslav Tížik . Kniha poprvé u nás ve větším rozsahu představuje dílo významného sociologa 20. století Alfreda Schütze a přináší první překlady jeho textů. První část knihy Schützove sociologické inšpirácie pre dnešok tvoří autorské příspěvky zaměřené na analýzu teoretického obsahu a potenciálu fenomenologické sociologie a na její případnou reflexi v tehdejší a dnešní sociologii (D. Alieva, I. Šrubař a I. Hanzel) a dále autorské studie usilující o aplikaci Schützovy fenomenologické koncepce na zkoumání konkrétních sociologických problémů (H. Kubátová, D. Alieva, D. Kostlán a M. Tížik). Druhou část publikace tvoří výběr překladů Schützových studií do slovenštiny. Studie Každodenná a vedecká interpretácia ľudského konania, Tvorba pojmov a teórií v sociálnych vedách a Problém transcendentálnej intersubjektivity u Husserla jsou klíčovými teoretickými a metodologickými texty fenomenologické sociologie. Eseje Cudzinec, Navrátilec, Dobre informovaný občan a Don Quijote a problém reality tvoří čtenářsky nejpřitažlivější část Schützovy tvorby, která se v posledních letech těší mimořádné pozornosti vydavatelů. Kniha je doplněna slovníčkem základních Schützových termínů s uvedením různých verzí jejich překladů do slovenštiny a češtiny. Studie o A. Schützovi jsou v češtině a slovenštině, překlady jeho textů ve slovenštině. Príspevok Alfreda Schütza k sociologickej teórii - Dilbar Alieva, Miroslav Tížik od nakladatelství SLON v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Kniha prvýkrát vo väčšom rozsahu predstavuje slovenským a českým čitateľom dielo významného sociológa 20. storočia Alfreda Schütza a prináša vôbec prvé preklady jeho textov. Prvú časť Schützove sociologické inšpirácie pre dnešok tvoria autorské príspevky, z ktorých tri úvodné (D. Alieva, I. Šrubař a I. Hanzel) sú viac zamerané na analýzu teoretického obsahu a potenciálu fenomenologickej sociológie a na jej prípadnú reflexiu vo vtedajšej a dnešnej sociológii. Ďalšie autorské štúdie (H. Kubátová, D. Alieva, D. Kostlán a M. Tížik) sa usilujú o aplikáciu Schützovej fenomenologickej koncepcie na skúmanie konkrétnych sociologických problémov. Spoločným znakom obidvoch typov autorských príspevkov je schopnosť prepájať teóriu s bežnými problémami súčasného života. Výber prekladov Schützových štúdií tvorí druhú časť publikácie Vybrané štúdie Alfreda Schütza. Štúdie Každodenná a vedecká interpretácia ľudského konania, Tvorba pojmov a teórií v sociálnych vedách a Problém transcendentálnej intersubjektivity

u Husserla sú kľúčovými teoretickými a metodologickými textami fenomenologickej sociológie. Eseje Cudzinec, Navrátilec, Dobre informovaný občan a Don Quijote a problém reality tvoria čitateľsky najpríťažlivejšiu časť Schützovej tvorby, ktorá sa v posledných rokoch teší mimoriadnej vydavateľskej pozornosti.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.