Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Miroslav Fišmeister: Nohy z Kalymnosu

Knihy

Miroslav Fišmeister: Nohy z Kalymnosu

Hodnocení: 1x
  • 4

Nohy z Kalymnosu - Miroslav Fišmeister. Nohy z Kalymnosu Miroslava Fišmeistera jsou rozsáhlejší básnickou kompozicí sestávající sice z "klasicky" střižených textů, ale obsahující na první pohled nezřejmé podtextové i hypertextové úrovně. Subtilní narativnost jednotlivých básní přerůstá v tomto celku v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Miroslav Fišmeister: Nohy z Kalymnosu koupíte i tady

Specifikace Miroslav Fišmeister: Nohy z Kalymnosu

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 184 Kč

Nohy z Kalymnosu Miroslava Fišmeistera jsou rozsáhlejší básnickou kompozicí sestávající sice z "klasicky" střižených textů, ale obsahující na první pohled nezřejmé podtextové i hypertextové úrovně. Subtilní narativnost jednotlivých básní přerůstá v tomto celku v narativnost celistvou, byť i ta je - autor věru není žádný prvoplánový lyrik okamžiků, byť to občas rád předstírá - ve své jednoznačnosti mnohoznačná. Básně nás vtahují, dovolíme-li jim to a jsme-li sdostatek citliví, do zvláštního světa: je to » ... a dál?

Produkt Miroslav Fišmeister: Nohy z Kalymnosu

Miroslav Fišmeister: Nohy z Kalymnosu - parametry

Název produktu: Miroslav Fišmeister: Nohy z Kalymnosu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 184 Kč
Maximální cena: 237 Kč
Ušetríte až: 53 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nohy z Kalymnosu - Miroslav Fišmeister. Nohy z Kalymnosu Miroslava Fišmeistera jsou rozsáhlejší básnickou kompozicí sestávající sice z "klasicky" střižených textů, ale obsahující na první pohled nezřejmé podtextové i hypertextové úrovně. Subtilní narativnost jednotlivých básní přerůstá v tomto celku v narativnost celistvou, byť i ta je - autor věru není žádný prvoplánový lyrik okamžiků, byť to občas rád předstírá - ve své jednoznačnosti mnohoznačná. Básně nás vtahují, dovolíme-li jim to a jsme-li sdostatek citliví, do zvláštního světa: je to svět podivně cizí i (opět podivně) důvěrný. I v tomto ohledu se Miroslav Fišmeister v této sbírce projevuje jako virtuos hravého neklidu - neklidu, který na povrchu třpytivě pableskuje a pod hladinou stává se smirkem, ne-li rovnou balvanem stahujícím ke dnu. Nohy z Kalymnosu jsou tak jakousi esencí nejen básníkovou, ale i básnictví; oněmi olivami, jež v lisu nejtvrdším vydávají olej nejlepší. Milan Ohnisko Nohy z Kalymnosu - Miroslav Fišmeister od nakladatelství v kategorii Beletrie | Poezie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Tentokrát přichází Miroslav Fišmeister se sbírkou nazvanou Nohy z Kalymnosu. Jako u knih předchozích, i zde je příznačný už název. Příznačný proto, že Fišmeisterova obraznost není nikdy jednorozměrná, nikdy prvovýznamová, nýbrž je nejednoznačností samou. Na konotačním poli jeho lexikálního rejstříku se vždy hraje nejvytříbenější hra s významy. Autor proplétá denotáty a asociace, metafory a aluze, paraboly a hyperboly s ničím (a s nikým) nezaměnitelnou lehkostí, úsporou a velkým vtipem. Ovšem v těchto bravurních zkratkách to temně vibruje podzemními vulkány intenzivních bolestných existenciálních prožitků… A říkám rovnou, že Fišmeister zraje jako irská whisky a že v případě Nohou z Kalymnosu jde o jeho dosavadní básnický vrchol.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.