Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Mayda Argüelles del Pino, Liuver Saborit Morales: Trosečníci z ostrova svobody

Próza - beletrie

Mayda Argüelles del Pino, Liuver Saborit Morales: Trosečníci z ostrova svobody

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Na jaře roku 2003 bylo v Havaně uneseno několik lodí, které měly režimem pronásledované kubánské rodiny odvézt do exilu ve Spojených státech. Castrova vláda toho využila a zahájila rozsáhlé zatýkání odpůrců revoluce. Mladý manželský pár se dvěma malými dětmi, který rovněž plánoval útěk do USA, stál před osudovou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Mayda Argüelles del Pino, Liuver Saborit Morales: Trosečníci z ostrova svobody koupíte i tady

Specifikace Mayda Argüelles del Pino, Liuver Saborit Morales: Trosečníci z ostrova svobody

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 95 Kč

Na jaře roku 2003 bylo v Havaně uneseno několik lodí, které měly režimem pronásledované kubánské rodiny odvézt do exilu ve Spojených státech. Castrova vláda toho využila a zahájila rozsáhlé zatýkání odpůrců revoluce. Mladý manželský pár, který rovněž plánoval útěk do USA, stál před osudovou volbou: zůstat a riskovat zatčení a spolu s ním i to, že děti jim budou odebrány a umístěny do dětského domova. Nebo se pokusit legálně vycestovat ze země jako turisté, což ale bylo možné jedině tehdy, když děti zůstanou na » ... a dál?

Produkt Mayda Argüelles del Pino, Liuver Saborit Morales: Trosečníci z ostrova svobody

Mayda Argüelles del Pino, Liuver Saborit Morales: Trosečníci z ostrova svobody - parametry

Název produktu: Mayda Argüelles del Pino, Liuver Saborit Morales: Trosečníci z ostrova svobody
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 95 Kč
Maximální cena: 123 Kč
Ušetríte až: 28 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Na jaře roku 2003 bylo v Havaně uneseno několik lodí, které měly režimem pronásledované kubánské rodiny odvézt do exilu ve Spojených státech. Castrova vláda toho využila a zahájila rozsáhlé zatýkání odpůrců revoluce. Mladý manželský pár se dvěma malými dětmi, který rovněž plánoval útěk do USA, stál před osudovou volbou: zůstat na Kubě a riskovat zatčení a spolu s ním i to, že děti budou umístěny do dětského domova - nebo se pokusit legálně vycestovat ze země, jako turisté, ovšem bez dětí, které by musely zůstat doma v péči prarodičů.

Na počátku léta téhož roku přistáli Mayda Argüelles a Liuver Saborit v Praze a požádali o politický azyl. Začala několikaletá anabáze, kdy se pokoušeli dostat za pomoci médií a mezinárodních organizací své děti do České republiky. Ve chvílích největší beznaděje si začali zaznamenávat zážitky a vzpomínky, aby jejich děti jednou pochopily, proč je museli opustit. Jejich svědectví popisuje dramatický život na "ostrově svobody", pronásledování a šikanování ze strany Castrova režimu, ale také problémy, které uprchlíkům přinášel pobyt v utečeneckých táborech a odlišný způsob života v České republice.

V případě Liuvera Saborita sledujeme osudy naivního mladíka, který nadšeně studoval marxismus-leninismus a v dobré víře napsal kritickou seminární práci o poměrech na Kubě. Tím se však v očích režimu stal z nadějného studenta nebezpečný disident a začal jeho strmý pád. Zápisky Maydy Argüelles zaznamenávají zejména drama matky, která musela opustit své děti, aby měla ještě někdy šanci se s nimi shledat. kniha, Trosečníci z ostrova svobody, Mayda Argüelles Del Pino, Luiver Saborit Morales, HOST HOST - Jazyk: CZ - 240 str. - ISBN: 978-80-7294-334-0 - Kniha


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.