Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Luciano DeCrescenzo: Příběhy středověké filozofie

Knihy naučná literatura

Luciano DeCrescenzo: Příběhy středověké filozofie

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Je středověk opravdu, jak mnozí říkají, epochou tmy? Ano, ale kdo zhasnul světlo? ptá se Luciano De Crescenzo. A jakým postavám se v té tmě podařilo projevit svou jedinečnost a podmanivost? Svatí či heretici, křesťané, židé nebo muslimové, středověcí filozofové ti všichni mají na stránkách této knihy prostor pro ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8163

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Luciano DeCrescenzo: Příběhy středověké filozofie

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 173 Kč

Je středověk opravdu, jak mnozí říkají, epochou tmy? „Ano, ale kdo zhasnul světlo?“ ptá se Luciano De Crescenzo. A jakým postavám se v té tmě podařilo projevit svou jedinečnost a podmanivost? Svatí či heretici, křesťané, židé nebo muslimové, středověcí filozofové — ti všichni mají na stránkách této knihy prostor pro představení svých myšlenek a dostávají i možnost vyvrátit některé zažité filozofické pověry. Autor vypráví o jejich soukromém životě a jejich nazírání na svět, o odvážných a podlých činech. Zavádí » ... a dál?

Produkt Luciano DeCrescenzo: Příběhy středověké filozofie

Luciano DeCrescenzo: Příběhy středověké filozofie - parametry

Název produktu: Luciano DeCrescenzo: Příběhy středověké filozofie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 173 Kč
Maximální cena: 173 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Je středověk opravdu, jak mnozí říkají, epochou tmy? Ano, ale kdo zhasnul světlo? ptá se Luciano De Crescenzo. A jakým postavám se v té tmě podařilo projevit svou jedinečnost a podmanivost? Svatí či heretici, křesťané, židé nebo muslimové, středověcí filozofové ti všichni mají na stránkách této knihy prostor pro představení svých myšlenek a dostávají i možnost vyvrátit některé zažité filozofické pověry. Autor vypráví o jejich soukromém životě a jejich nazírání na svět, o odvážných a podlých činech. Zavádí čtenáře mezi barbary a čarodějnice, bezcitné monarchy a tragické křížové výpravy. Touto knihou, která navazuje na dříve vydané Příběhy řecké filozofie, De Crescenzo opět potvrzuje svůj vypravěčský talent.O autorovi: Luciano De Crescenzo se narodil v roce 1928 v neapolské čtvrti Santa Lucia. Promovaný inženýr, který to dotáhl až na ředitele IBM Italia, vydal své první dílo, když mu bylo 47 let. Ač se jeho prvotina Così parlò Bellavista setkala s velkým čtenářským ohlasem, váhal, zda má ředitelské místo vyměnit za nejistou spisovatelskou dráhu. V televizním pořadu Bontà loro nechal o svém osudu rozhodnout diváky. Luciano De Crescenzo dosud napsal přes 25 knih, které byly přeloženy do dvaceti jazyků. Věnuje se také režii, scenáristice a herectví. V několika filmech se objevil vedle Sofie Loren či Isabelly Rossellini. Za svou tvorbu získal řadu prestižních ocenění. Kromě středověké filozofie zpracoval Luciano De Crescenzo obdobným způsobem i filozofii předsokratovskou, posokratovskou (česky jako Příběhy řecké filozofie. Sokrates a ti druzí, Praha 2004, 2006) a v několika svazcích filozofii moderní. Luciano DeCrescenzoOdesíláme 22.10.2012Dokořán 2006Kniha, čeština, 168 stran Autor knihy Luciano DeCrescenzo, Vydavatelstvo Dokořán


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.