Hacky

Velikonoční triky, které se stanou rodinnou tradicí

velikonoce
mm
Autor Lucie

Jsou tu svátky, které pro kluky znamenají výslužku a pro holky jelita na stehnech. Během Velikonoc se vaše fantazie může utrhnout ze řetězu. Veselá a barevná výzdoba se tak nějak předpokládá. A všude jsou vejce. Tady máte pár nápadů, jak být letos originálnější a chytřejší než loni….

1.Proč by měly být kraslice barevné jen zvenku? Vajíčka uvařená na tvrdo ponořte do různých potravinářských barev, pak naplňte čím je libo a nainstalujete na velikonoční tabuli.

barevná vajíčka

2.Nechcete mít ruce jako obraz od Van Gogha? K namáčení vajec do barvy použijte kuchyňskou metlu.

metla

3.I letos vás asi čeká hodně loupání. Zkuste tyhle tři triky, které svléknou vejce Levou zadní.

  • Až budete vajíčka vařit, přidejte do vody jedlou sodu. Pomáhá oddělit bílek od skořápky.
  • Pořádně vejce zchlaďte. Když je schováte před vařením na chvilku do mrazáku, uvidíte, že loupání půjde samo.
  • No a nebo zkuste tohle kouzlo:

PS: Aby vám na tvrdo uvařené žloutky nezezelenaly, namočte vejce ihned po uvaření do ledové vody.

4.Kdo říká, že vejce musí být od slepic? Vyrobte si vlastní. Stačí vám k tomu pár malých balónků, lepidlo a bavlna. Nafoukněte balónky a omotejte je křížem krážem bavlnkou namočenou do lepidla. Jakmile lepidlo ztuhne, balónek práskněte, jeho zbytky odstraňte a voila!

vejce z provázků

5.Chcete si vzít Velikonoce i do práce? Udělejte si tuhle zdravou svačinu. Nebo podobné velikonoční kombo schovejte do tašky někomu z rodiny. Zaručeně ho to pobaví.

velikonoční oběd

6.Kraslice, které vypadají jako lego. Je třeba něco dodávat? Malí koledníci vám utrhají ruce. Stačí když na vejce před obarvením nalepíte kulaté mentolové bonbony a je to.

lego vejce

7.Výzdoba na dveře jak od Mary Poppins? Stačí jeden deštník, pár růžových tulipánů, narcisy, nějaká ta vajíčka, skořápky a další dekorace podle vaší fantazie. Tadá !

deštník

Chcete víc inspirace? Nápady na originální barvení vajíček najdete tady.

O autorovi

mm

Lucie

Lucie má na starosti slova a texty. Současnosti by se nerada vzdávala, kdyby jí odtud ale přece jen vykopli, přestěhovala by se do 60., nebo 70. let. V Americe, přirozeně. Její nejoblíbenější kreslená postava je Magika Von Čáry z Kačeřích příběhů. I Kačer Donald je v pohodě. To se ovšem nedá říct o Donaldu Trumpovi. Na prvním rande se většinou snaží být vtipná, čímž je trapná a zvedá tak protějšku sebevědomí. Občas je trochu nezodpovědná, vztahovačná a dokáže být arogantní. Většinou omylem. Film podle jejího života by byla klasická britská komedie. V hlavní roli s Helenou Bonhem Carter.

Co vy na to?