Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Kateřina Řezníčková: České divadlo pro děti a s dětmi

Próza - beletrie

Kateřina Řezníčková: České divadlo pro děti a s dětmi

Hodnocení: 1x
  • 4

České divadlo pro děti a s dětmi - Kateřina Řezníčková. Jak vypadalo české dětské divadlo v první polovině 19. století? Jak se v něm odrážely školské reformy, sílící české národní hnutí a sociální proměny, postupná emancipace české literatury od vzorů především z německé kultury? Fenomén historie divadla pro děti je ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Kateřina Řezníčková: České divadlo pro děti a s dětmi koupíte i tady

Specifikace Kateřina Řezníčková: České divadlo pro děti a s dětmi

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 91 Kč

Jak vypadalo české dětské divadlo v první polovině 19. století? Jak se v něm odrážely školské reformy, sílící české národní hnutí a sociální proměny, postupná emancipace české literatury od vzorů především z německé kultury? Fenomén historie divadla pro děti je prozatím jen velmi málo prozkoumán, také pramenná základna není příliš bohatá, proto se těžiště této práce věnuje především publikovaným dramatickým textům určeným dětským hercům i divákům. Autorka také shromáždila dochované zprávy o realizovaných dětských » ... a dál?

Produkt Kateřina Řezníčková: České divadlo pro děti a s dětmi

Kateřina Řezníčková: České divadlo pro děti a s dětmi - parametry

Název produktu: Kateřina Řezníčková: České divadlo pro děti a s dětmi
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 91 Kč
Maximální cena: 108 Kč
Ušetríte až: 17 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

České divadlo pro děti a s dětmi - Kateřina Řezníčková. Jak vypadalo české dětské divadlo v první polovině 19. století? Jak se v něm odrážely školské reformy, sílící české národní hnutí a sociální proměny, postupná emancipace české literatury od vzorů především z německé kultury? Fenomén historie divadla pro děti je prozatím jen velmi málo prozkoumán, také pramenná základna není příliš bohatá, proto se těžiště této práce věnuje především publikovaným dramatickým textům určeným dětským hercům i divákům. Autorka také shromáždila dochované zprávy o realizovaných dětských představeních a rozebírá i dobová teoretická pojednání, která se věnují způsobu hraní tohoto druhu divadla. Vedle textů německých autorů, které byly překládány či adaptovány pro české prostředí, věnuje Kateřina Řezníčková pozornost původním českým hrám i kratším textům uveřejňovaným v časopise Přítel mládeže a pro názornou představu doplňuje knížku ukázkami z jednotlivých her. České divadlo pro děti a s dětmi - Kateřina Řezníčková od nakladatelství v kategorii | | Divadlo, Film | Divadlo za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.