Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jiří Pech: Latinská čítanka - nejen pro gymnázia

Učebnice/Odborná literatura

Jiří Pech: Latinská čítanka - nejen pro gymnázia

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Latinská čítanka - J. Pech. Vrcholné období rozkvětu latinské literatury přibližuje Latinská čítanka ve vybraných ukázkách: od slavných Caesarových Zápisků o válce galské až po instrukci císaře Trajana, jak zacházet s křesťany. Četbu usnadňují podrobné poznámky gramatické i věcné. Čtenář, který zvládl ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.82273

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Pech: Latinská čítanka - nejen pro gymnázia koupíte i tady

Specifikace Jiří Pech: Latinská čítanka - nejen pro gymnázia

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 129 Kč

Vrcholné období rozkvětu latinské literatury přibližuje Latinská čítanka ve vybraných ukázkách: od slavných Caesarových Zápisků o válce galské až po instrukci císaře Trajana, jak zacházet s křesťany. Četbu usnadňují podrobné poznámky gramatické i věcné. Čtenář, který zvládl latinský jazyk, dostává příležitost seznámit se například s formální dokonalostí Ciceronových řečí – vždyť kdo by i dnes neznal jeho zdrcující Quo usque tandem?A co latinští básníci? Catullus a jeho nenapodobitelné Odi et amo, Horatius a dodnes » ... a dál?

Produkt Jiří Pech: Latinská čítanka - nejen pro gymnázia

Jiří Pech: Latinská čítanka - nejen pro gymnázia - parametry

Název produktu: Jiří Pech: Latinská čítanka - nejen pro gymnázia
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 129 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 70 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Latinská čítanka - J. Pech. Vrcholné období rozkvětu latinské literatury přibližuje Latinská

čítanka ve vybraných ukázkách: od slavných Caesarových Zápisků o

válce galské až po instrukci císaře Trajana, jak zacházet s

křesťany. Četbu usnadňují podrobné poznámky gramatické i věcné.

Čtenář, který zvládl latinský jazyk, dostává příležitost seznámit

se například s formální dokonalostí Ciceronových řečí – vždyť kdo

by i dnes neznal jeho zdrcující Quo usque tandem?A co latinští

básníci? Catullus a jeho nenapodobitelné Odi et amo, Horatius a

dodnes živé Carpediem, Vergilius, zdroj vlasteneckého cítění mnoha

generací, Martialovy břitké epigramy...

Tato čítanka, završení celoživotní práce zkušeného středoškolského

profesora Jiřího Pecha, je sice volným pokračováním předchozích

dvou dílů Latiny pro gymnázia, je však určena nejen studentům, ale

i všem zájemcům o klasické vzdělání. Publikace: Latinská čítanka - J. Pech. Latinská čítanka - nejen pro gymnázia - Pech Jiří Čítanka přináší průřez tvorbou nejznámějších římských autorů – Caesara, Sallustia, Ovidia, Livia, Cicerona, Catulla, Horatia aj. Každý autor je uveden stručným literárněhistorickým medailonkem a dále pak reprezentován několika zajímavými ukázkami z jeho děl. Latinský text je doprovázen návodným překladovým komentářem, který mj. obsahuje i informace o vztazích antické kultury k dnešku. Publikace volně navazující na Latinu pro gymnázia je určena nejen školám, ale i širší veřejnosti se zájmem o antickou kulturu – mladším čtenářům poskytne možnost poznat nejznámější a tradičně citované a čtené autory a nejznámější pasáže z jejich děl, starší generaci, která ještě pamatuje intenzivnější výuku latiny, připomene jejich studentské znalosti. z kategorie Knihy | Učebnice | Cizí jazyky | Ostatní světové jazyky od LEDA naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Když nastane ta pravá chvíle, mohou být vzpomínky na minulé životy prospěšné. Mohou nám pomoci odhalit smysl našeho života i hojit rány, které nám přinesl. Vědomé vzpomínání na minulý život nám může zároveň pomoci odstranit nevyváženost karmy a odhalit skryté schopnosti a vlohy, které si přinášíme z minulých životů. Protože tatáž metoda návratu do minulých životů nemusí fungovat u každého, přináší Richard Webster dvanáct různých postupů, jak můžete své minulé životy propátrat. Ať už se snažíte uvolnit na povrch dávné traumatizující prožitky, které mohou ovlivňovat váš zdravotní stav a spokojenost v tomto životě, nebo jste prostě jen zvědaví na to, kým jste kdysi byli, tento praktický průvodce má pro vás všechno, co potřebujete k probádání minulosti své duše. (nejen pro gymnázia)


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.