Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jiří Gruntorád: Kritický sborník 1981–1989.

Knihy

Jiří Gruntorád: Kritický sborník 1981–1989.

Hodnocení: 1x
  • 4

Kritický sborník 1981–1989. – Výbor ze samizdatových ročníků - Jiří Gruntorád, Michal Kosák, Robert Krumphanzl, Karel Palek . Výbor zhruba sta textů, týkajících se filosofie, historie, literatury, hudby, divadla aj., jež mají prezentovat samizdatový KS jako jedno ze středisek nezávislého diskursu v české společnosti ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.82533

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jiří Gruntorád: Kritický sborník 1981–1989.

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 377 Kč

Publikace: Kritický sborník 1981–1989. - Výbor ze samizdatových ročníků - Jiří Gruntorád;Michal Kosák;Robert Krumphanzl;Karel M. Pala. Výbor zhruba sta textů, týkajících se filosofie, historie, literatury, hudby, divadla aj., jež mají prezentovat samizdatový KS jako jedno ze středisek nezávislého diskursu v české společnosti osmdesátých let, a tak aspoň částečně evokovat duchovní atmosféru oné doby. Předmluva podává nástin vývoje časopisu a jeho postavení na tehdejším samizdatovém trhu, textovou část doplňuje » ... a dál?

Produkt Jiří Gruntorád: Kritický sborník 1981–1989.

Jiří Gruntorád: Kritický sborník 1981–1989. - parametry

Název produktu: Jiří Gruntorád: Kritický sborník 1981–1989.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 377 Kč
Maximální cena: 432 Kč
Ušetríte až: 55 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kritický sborník 1981–1989. – Výbor ze samizdatových ročníků - Jiří Gruntorád, Michal Kosák, Robert Krumphanzl, Karel Palek . Výbor zhruba sta textů, týkajících se filosofie, historie, literatury, hudby, divadla aj., jež mají prezentovat samizdatový KS jako jedno ze středisek nezávislého diskursu v české společnosti osmdesátých let, a tak aspoň částečně evokovat duchovní atmosféru oné doby. Předmluva podává nástin vývoje časopisu a jeho postavení na tehdejším samizdatovém trhu, textovou část doplňuje kompletní bibliografie Kritického sborníku z let 1981–1989.Kritický sborník byl založen z iniciativy Františka Kautmana, Jana Vladislava a Jindřicha Pokorného; vycházel čtvrtletně od května 1981, do roku 1989 jako samizdat. Prvním jeho redaktorem byl Josef Vohryzek, později jej vystřídali Jan Lopatka a Luboš Dobrovský. Na redakční práci se dále podíleli Karel Palek a Miloš Rejchrt. Časopis vznikl z potřeby vytvořit tehdy chybějící tribunu pro svobodné myšlení a kritickou diskusi o literatuře, filosofii, historii a dalších duchovědných či uměleckých oborech. Vytkl si za úkol pěstovat kulturu kritického myšlení, respektive uchovat jeho kontinuitu, tak namáhavě obnovovanou v šedesátých letech. Po několik let byl u nás jediným periodikem věnujícím se soustavně nezávislé kritice a esejistice. Kritický sborník byl časopis názorově pluralitní, otevřený pro všechny myšlenkové proudy, duchovní směry i teoretické přístupy. Věnoval se především samizdatové produkci a publikacím zahraničním, ale i knihám vycházejícím ve státních nakladatelstvích. Okruh přispěvatelů se neomezoval na autory z kulturního disentu, do časopisu psali i lidé, kteří mohli publikovat „oficiálně“. Díky těmto koncepčním východiskům se Kritický sborník mohl stát jedním z orgánů sebereflexe nezávislé kultury, duchovním prostorem, kde se mohla scelovat a obnovovat česká kulturní obec, rozdělovaná a devastovaná tehdejším komunistickým režimem. Kritický sborník 1981–1989. – Výbor ze samizdatových ročníků - Jiří Gruntorád, Michal Kosák, Robert Krumphanzl, Karel Palek od nakladatelství v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.