Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jindřich Toman: Příběh jednoho moderního projektu

Knihy

Jindřich Toman: Příběh jednoho moderního projektu

Hodnocení: 1x
  • 4

Příběh jednoho moderního projektu – Pražský lingvistický kroužek, 1926-1948 - Jindřich Toman. Autor se mj. zabývá stylem jazykovědné práce na počátku 20. století, rolí pražské multikulturní společnosti při vzniku Kroužku, propojením Kroužku a avantgardy a vlivem modernistických kulturních ideálů na jazykovědu. Částí ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jindřich Toman: Příběh jednoho moderního projektu koupíte i tady

Specifikace Jindřich Toman: Příběh jednoho moderního projektu

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 239 Kč

Autor se mj. zabývá stylem jazykovědné práce na počátku 20. století, rolí pražské multikulturní společnosti při vzniku Kroužku, propojením Kroužku a avantgardy a vlivem modernistických kulturních ideálů na jazykovědu. Částí práce jsou intelektuální biografie Viléma Mathesia, Romana Jakobsona a Nikolaje S. Trubeckého, které mj. ukazují, jak dalece ideály kolektivní práce, syntézy vědění a důrazu na společensky vymezený závazek vůči jazykovědě ovlivnily jejich práci. Další kapitoly popisují vznik pražské fonologie a » ... a dál?

Produkt Jindřich Toman: Příběh jednoho moderního projektu

Jindřich Toman: Příběh jednoho moderního projektu - parametry

Název produktu: Jindřich Toman: Příběh jednoho moderního projektu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 239 Kč
Maximální cena: 395 Kč
Ušetríte až: 156 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Příběh jednoho moderního projektu – Pražský lingvistický kroužek, 1926-1948 - Jindřich Toman. Autor se mj. zabývá stylem jazykovědné práce na počátku 20. století, rolí pražské multikulturní společnosti při vzniku Kroužku, propojením Kroužku a avantgardy a vlivem modernistických kulturních ideálů na jazykovědu. Částí práce jsou intelektuální biografie Viléma Mathesia, Romana Jakobsona a Nikolaje S. Trubeckého, které mj. ukazují, jak dalece ideály kolektivní práce, syntézy vědění a důrazu na společensky vymezený závazek vůči jazykovědě ovlivnily jejich práci. Další kapitoly popisují vznik pražské fonologie a otázky teorie jazykové kultury. Monografie původně vyšla anglicky (MIT Press, 1995). Český překlad je doplněn autorovou retrospektivní úvahou a aktualizovanou bibliografií. Příběh jednoho moderního projektu – Pražský lingvistický kroužek, 1926-1948 - Jindřich Toman od nakladatelství Karolinum v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.