Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Cizojazyčné knihy » Srovnání cen Jane Cadwallader: PB3 and the Jacket

Cizojazyčné knihy

Jane Cadwallader: PB3 and the Jacket

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: `These are animals from a farm. A pig goes oink and a sheep goes baa. There´s a chicken and a duck and a horse of course. And a sad little goat with a curly coat.´ Tags Friendship Adventure Human Interest In this Reader you will find: - Games and language activities - An audio recording of the story and the ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jane Cadwallader: PB3 and the Jacket koupíte i tady

Specifikace Jane Cadwallader: PB3 and the Jacket

Kategorie Cizojazyčné knihy
Nejnižší cena 116 Kč

These are animals from a farm. A pig goes oink and a sheep goes baa. Theres a chicken and a duck and a horse of course. And a sad little goat with a curly coat. Tags Friendship Adventure Human Interest In this Reader you will find: - Games and language activities - An audio recording of the story and the song - A picture dictionary An exciting adventure with a friendly extraterrestrial and his robot. When a big black spaceship arrives everyone is afraid. Who is in it? What do they want? Two children, Sue and Ben, » ... a dál?

Produkt Jane Cadwallader: PB3 and the Jacket

Jane Cadwallader: PB3 and the Jacket - parametry

Název produktu: Jane Cadwallader: PB3 and the Jacket
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 116 Kč
Maximální cena: 281 Kč
Ušetríte až: 165 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: `These are animals from a farm. A pig goes oink and a sheep goes baa. There´s a chicken and a duck and a horse of course. And a sad little goat with a curly coat.´ Tags Friendship Adventure Human Interest In this Reader you will find: - Games and language activities - An audio recording of the story and the song - A picture dictionary An exciting adventure with a friendly extraterrestrial and his robot. When a big black spaceship arrives everyone is afraid. Who is in it? What do they want? Two children, Sue and Ben, dive into the sea and meet PB3 and his robot, Robin. Together they come face to face with the bad OOs from Planet X011 and together they discover a terrible plan. Can they stop Syllabus Topics Clothes, animals, colours, feelings Grammar and structures Present simple Present progressive Imperatives Possessive adjectives Adverbs There is / There are Question words: what? / why? Conjunctions: and / but Prepositions of place Publikace: PB3 AND THE JACKET - ELI Young Readers 2 + CD - CADWALLADER, J.. The ELI New Readers present themselves as narrative texts of great

literary prominence with a strong identity, whether they are

classics, adapted or whole, or originals. The different sections

which complement the text (notes about the author, analyses,

activities…) aim to enrich reading and facilitate understanding and

language learning, without diminishing the pleasure of reading. The

readers are divided into three series Young Eli Readers, Teen Eli

Readers and Young Adult ELI Readers, according to the age of the

readers and their language level, are in line with the indications

set out in the Common European Framework of Reference for Language

and comprise useful language certification exercises. Publikace: PB3 AND THE JACKET - ELI Young Readers 2 + CD - CADWALLADER, J.. Zjednodušená anglická četba pro děti na základní škole. Součástí knihy je poslechové CD, doplňkové aktivity a obrázkový slovník. - Dvě děti, Sue a Ben, se při potápění v moři setkají s PB3 a jeho robotem Robinem a společně vymýšlí plán proti nepříteli OOS z planety X011 ... Autor : Jane Cadwallader, Druh sortimentu : Kniha, PB3 and the Jacket, Jazyk : Angličtina, Počet stran : 32


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.