Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Jan Wanner: Bitva o Suez

Knihy osobnosti a fakta

Jan Wanner: Bitva o Suez

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Bitva o Suez - Studená válka, druhý arabsko-izraelský konflikt a britsko-francouzská intervence v Egyptě - Jan Wanner. Krize na Středním východě 1956, vyvolaná znárodněním Suezského průplavu a začátkem egyptské vojenské spolupráce se sovětským blokem, patří k nejdramatičtějším vrcholům studené války. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Wanner: Bitva o Suez koupíte i tady

Specifikace Jan Wanner: Bitva o Suez

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 375 Kč

Krize na Středním východě 1956, vyvolaná znárodněním Suezského průplavu a začátkem egyptské vojenské spolupráce se sovětským blokem, patří k nejdramatičtějším vrcholům studené války. Složité diplomatické manévry v rámci OSN i mezi velmocemi autor sleduje na základě studia nově zpřístupněných amerických, britských, francouzských, sovětských a izraelských archivních dokumentů a dospívá k závěru, že nedokázaly odvrátit dvojí vojenskou konfrontaci (sinajské tažení Izraelců a britsko-francouzskou invazi v Port Saídu). » ... a dál?

Produkt Jan Wanner: Bitva o Suez

Jan Wanner: Bitva o Suez - parametry

Název produktu: Jan Wanner: Bitva o Suez
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 375 Kč
Maximální cena: 537 Kč
Ušetríte až: 162 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Bitva o Suez - Studená válka, druhý arabsko-izraelský konflikt a britsko-francouzská intervence v Egyptě - Jan Wanner. Krize na Středním východě 1956, vyvolaná znárodněním Suezského průplavu a začátkem egyptské vojenské spolupráce se sovětským blokem, patří k nejdramatičtějším vrcholům studené války. Složité diplomatické manévry v rámci OSN i mezi velmocemi autor sleduje na základě studia nově zpřístupněných amerických, britských, francouzských, sovětských a izraelských archivních dokumentů a dospívá k závěru, že nedokázaly odvrátit dvojí vojenskou konfrontaci (sinajské tažení Izraelců a britsko-francouzskou invazi v Port Saídu). Oběma konfliktům věnuje práce detailní pozornost a odhaluje řadu neznámých souvislostí. Specifické bylo i ukončení bojů díky souběžnému americkému a sovětskému ultimativnímu jednání, které poprvé propojilo Moskvu a Washington a navíc zaselo dlouholetou nedůvěru mezi USA a západoevropské spojence. Publikace: Bitva o Suez - Studená válka, druhý arabsko-izraelský konflikt a britsko-francouzská intervence v Egyptě - Jan Wanner. Jan Wanner1956 Studená válka, druhý arabsko-izraelský konflikt a britkso-francouzská in...LIBRI 2008, edice Historická řadaKniha, čeština, 600 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.