Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jan Ryjáček: Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí

Knihy

Jan Ryjáček: Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí

Hodnocení: 1x
  • 4

Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí - Jan Ryjáček. Monografie se zabývá rolí dolní komory německého parlamentu v rozhodovacím procesu o zahraničních vojenských misích. Činí tak v kontextu vývoje německé vojenské bezpečnostní politiky a jejího ústavněprávního rámce. Výzkumná hypotéza vychází z teze, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Ryjáček: Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí koupíte i tady

Specifikace Jan Ryjáček: Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 239 Kč

Monografie se zabývá rolí dolní komory německého parlamentu v rozhodovacím procesu o zahraničních vojenských misích. Činí tak v kontextu vývoje německé vojenské bezpečnostní politiky a jejího ústavněprávního rámce. Výzkumná hypotéza vychází z teze, že v oblastech intenzivní kooperace mezi státy dochází k oslabení role národních parlamentů (v kontextu EU se zpravidla hovoří o tzv. demokratickém deficitu). S vývojem nových instrumentů bezpečnostní politiky NATO a EU, směřujících k větší a rychlejší akceschopnosti, » ... a dál?

Produkt Jan Ryjáček: Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí

Jan Ryjáček: Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí - parametry

Název produktu: Jan Ryjáček: Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 239 Kč
Maximální cena: 330 Kč
Ušetríte až: 91 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí - Jan Ryjáček. Monografie se zabývá rolí dolní komory německého parlamentu v rozhodovacím procesu o zahraničních vojenských misích. Činí tak v kontextu vývoje německé vojenské bezpečnostní politiky a jejího ústavněprávního rámce. Výzkumná hypotéza vychází z teze, že v oblastech intenzivní kooperace mezi státy dochází k oslabení role národních parlamentů (v kontextu EU se zpravidla hovoří o tzv. demokratickém deficitu). S vývojem nových instrumentů bezpečnostní politiky NATO a EU, směřujících k větší a rychlejší akceschopnosti, je tedy možné předpokládat oslabení německého parlamentu v jeho roli poslední instance rozhodující o vysílání německých vojáků do zahraničí. Proto jsou v knize zevrubně prozkoumány základy, vývoj a současný stav instrumentů, kterými Spolkový sněm kontroluje německou vojenskou bezpečnostní politiku a podílí se na jejím vývoji včetně rozhodování o nasazení vojska do zahraničních misí. Práce ukazuje celý rozhodovací proces, včetně konzultací vlády a parlamentu probíhajících před předložením vládního návrhu parlamentu. Na základě této analýzy autor výzkumnou hypotézu odmítá, a naopak ukazuje, že role Spolkového sněmu v posledních letech spíše posílila. Podrobná analýza vztahu vlády a parlamentu v této oblasti ukazuje, že tohoto výsledku nebylo dosaženo vždy v harmonické shodě, ale na základě složitých jednání a sporů, končících nezřídka u Spolkového ústavního soudu. V knize je tak daná oblast politiky popsána na průsečíku střetů jednotlivých politických aktérů, ústavněprávních sporů, jakož i vývoje legislativního rámce prolínajícího se s vývojem parlamentní rozhodovací praxe. Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí - Jan Ryjáček od nakladatelství Karolinum v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Monografia sa zaoberá úlohou dolnej komory nemeckého parlamentu v rozhodovacích procesoch v zahraničných vojenských misiách. Činí tak v kontexte vývoja nemeckej vojenskej bezpečnostnej politiky a jeho ústavno-právneho rámca. Práca ukazuje celý rozhodovací proces, vrátane konzultacií vlády a parlamentu. Text v českom jazyku!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.