Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jakub Rákosník: Sovětizace sociálního státu

Knihy

Jakub Rákosník: Sovětizace sociálního státu

Hodnocení: 1x
  • 4

Sovětizace sociálního státu – Lidově demokratický režim a sociální práva občanů v Československu 1945–1960 - Jakub Rákosník . Monografie postihuje klíčové období formování československého sociálního státu, jehož důsledky jsou patrny do dnešních dní. Práce je rozčleněna do tří tematických okruhů. První se zabývá ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.87702
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jakub Rákosník: Sovětizace sociálního státu koupíte i tady

Specifikace Jakub Rákosník: Sovětizace sociálního státu

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 292 Kč

Kniha ukazuje, že i po roce 1948 dokázala ČSR v některých ukazatelích dosahovat vynikajících výsledků; v celku však její sociálně zabezpečovací systém začal ztrácet efektivitu, a to zvláště s rostoucími problémy plánované ekonomiky od konce padesátých let. ... a dál?

Produkt Jakub Rákosník: Sovětizace sociálního státu

Jakub Rákosník: Sovětizace sociálního státu - parametry

Název produktu: Jakub Rákosník: Sovětizace sociálního státu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 292 Kč
Maximální cena: 375 Kč
Ušetríte až: 83 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Sovětizace sociálního státu – Lidově demokratický režim a sociální práva občanů v Československu 1945–1960 - Jakub Rákosník . Monografie postihuje klíčové období formování československého sociálního státu, jehož důsledky jsou patrny do dnešních dní. Práce je rozčleněna do tří tematických okruhů. První se zabývá především sociologickou teorií a standardními typologiemi sociálního státu, do jejichž rámce zařazuje východoevropský model, importovaný do ČSR po roce 1951. Druhý je věnován společenským procesům, jež ovlivňovaly možnosti sociální politiky a institucionální výstavbu sociálního státu. Jedná se především o analýzu proměn politického systému, hospodářství a sociální struktury. Autor věnuje zvláštní pozornost problematice mobilizace pracovních sil, která představuje základní determinantu podoby sociálního zabezpečení v tomto období. Třetí část knihy je analýzou jednotlivých institutů sociální ochrany obyvatelstva a tendencí jejich dlouhodobého vývoje. Jde především o problematiku sociálního pojištění, sociální pomoci, zdravotnictví či bytové politiky. Na základě studia pramenného statistického materiálu je vývoj v Československu zařazen do obecnějšího evropského kontextu. Kniha do jisté míry překvapivě ukazuje, že i po roce 1948 dokázala ČSR v některých ukazatelích dosahovat vynikajících výsledků; v celku však její sociálně zabezpečovací systém začal ztrácet efektivitu, a to zvláště s rostoucími problémy plánované ekonomiky od konce padesátých let. Sovětizace sociálního státu – Lidově demokratický režim a sociální práva občanů v Československu 1945–1960 - Jakub Rákosník od nakladatelství v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.