Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Ildefonso Falcones: Katedrála moře

Próza - beletrie

Ildefonso Falcones: Katedrála moře

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Mistrovský epos o lásce, válce, zradě, moru, hladovění, čarodějnicích a antisemitismu ve Španělsku 14. století se stal evropským bestselerem, jen ve Španělsku byly prodány dva miliony výtisků a kniha vychází ve 30 zemích. Středověká Barcelona prožívá zlatý věk svého rozkvětu. Její nejchudší obyvatelé staví kámen po ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ildefonso Falcones: Katedrála moře koupíte i tady

Čerstvá hodnocení Ildefonso Falcones: Katedrála moře

  • 4

Stáňa L., 25. listopadu 2015

Super příběh, který mne bavil hlavně díky historickým faktům a zajímavým informacím. Hlavně člověk zjišťuje, co vlastně ti křesťani byli zač... Posledních 100 stran se ale hrozně táhlo a tak nějak se dalo očekávat, jak to všechno dopadne. I tak ale hezká knížka.


Specifikace Ildefonso Falcones: Katedrála moře

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 265 Kč

Děj světově úspěšného historického románu je zasazen do Barcelony 14. století. Arnau Estanyol, syn uprchlého nevolníka, který ve městě získal svobodu, prožívá ve vzkvétající Barceloně záviděníhodný společenský vzestup. Při pogromu zachrání děti Chasdaje Crescase, význačné židovské osobnosti tehdejšího Katalánska, a ten mu pomůže stát se zámožným finančníkem. Arnau získá i šlechtický titul, ale závist nepřátel na sebe nedá čekat a na scénu vstupuje inkvizice. To vše se odehrává na pozadí barvité mozaiky tehdejšího » ... a dál?

Produkt Ildefonso Falcones: Katedrála moře

Ildefonso Falcones: Katedrála moře - parametry

Název produktu: Ildefonso Falcones: Katedrála moře
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 265 Kč
Maximální cena: 359 Kč
Ušetríte až: 94 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Mistrovský epos o lásce, válce, zradě, moru, hladovění, čarodějnicích a antisemitismu ve Španělsku 14. století se stal evropským bestselerem, jen ve Španělsku byly prodány dva miliony výtisků a kniha vychází ve 30 zemích. Středověká Barcelona prožívá zlatý věk svého rozkvětu. Její nejchudší obyvatelé staví kámen po kameni velkolepý chrám, který má shlížet na jejich přístav. To je katedrála moře, chrám postavený lidem pro lid. A právě v jejím stínu Arnau, mladý syn nevolníka, jenž uprchl před svým pánem, bojuje o vlastní svobodu. Po hladomoru, moru a zmařené lásce se Arnauův osud začne měnit, když ho král Pedro za odvahu projevenou v bitvě povýší na barona. Arnau se však také musí oženit s Elionor, královou schovankou, kterou nemiluje. Jeho nové postavení vzbuzuje závist lidí v okolí, a ti intrikami přivodí jeho pád, jenž má dalekosáhlé neblahé důsledky. Arnauova cesta, na níž se z ubožáka stane šlechticem, je příběhem boje dobra a zla, který postaví církev proti státu a bratra proti bratrovi.

Překlad: Lada Hazaiová Publikace: Katedrála moře - Ildefonso Falcones. Děj světově úspěšného historického románu je zasazen do Barcelony

14. století. Arnau Estanyol, syn uprchlého nevolníka, který ve

městě získal svobodu, prožívá ve vzkvétající Barceloně

záviděníhodný společenský vzestup. Při pogromu zachrání děti

Chasdaje Crescase, význačné židovské osobnosti tehdejšího

Katalánska, a ten mu pomůže stát se zámožným finančníkem. Arnau

získá i šlechtický titul, ale závist nepřátel na sebe nedá čekat a

na scénu vstupuje inkvizice. To vše se odehrává na pozadí barvité

mozaiky tehdejšího Katalánska, kde mají své místo prosperující

měšťané, nevolníci, opovrhovaní Židé i muslimové potají vyznávající

svou víru. A v neposlední řadě upřímně věřící křesťané ze všech

společenských vrstev, kteří se pustí do stavby impozantního chrámu

zasvěceného Panně Marii.

Kniha zaznamenala

miliony prodaných výtisků a zaujala přední místa v žebříčcích

prodejnosti po celém světě. Publikace: Katedrála moře - Ildefonso Falcones. Ildefonso FalconesOdesíláme 17.12.2013ARGO 2008Kniha, čeština, 534 stranKniha zaznamenala miliony prodaných výtisků a zaujala přední místa v žebříčcích prodejnosti po celém světě.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.